U FC: koronavírusos a csapat

Elmarad a hétfői Bukaresti Rapid–Kolozsvári U FC II. ligás labdarúgó mérkőzés, mivel a fekete-fehérek hivatalos közleménye szerint 18 játékos koronavírus-fertőzött, és a szakmai stábból is 5 személynek pozitív a tesztje.

A resicabányaiak és a zsilvásárhelyiek koronavírusos esetei miatt is történt halasztás: a 10. fordulóból november 11-re maradt a Resicabányai MSC–Chiajnai Concordia és az FK Csíkszereda–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok összecsapás.

A Rapid–U FC meccs időpontját később jelölik ki, az viszont biztosnak tűnik, hogy ez a dátum nem lesz szintén november 11., mivel a menetrend szerint 10-re írták ki a Konstancai Farul elleni találkozót.

Hét közben öt, a 7. fordulóból elhalasztott mérkőzést kellett volna pótolni, de csak négyet sikerült. Különleges helyzetben van a Bákói Aerostar–Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok találkozó, amelyet először a moldvaiak koronavírus esetei miatt kellett elhalasztani, most viszont a Jövő Pandúrok küzd e kórral – mivel a szabályok értelmében több halasztás nem lehetséges, a legvalószínűbb, hogy a zöld asztali döntés mindkét együttest 0–3-as vereséggel sújtja.

Eredmények, II. liga, alapszakasz, pótlások a 7. fordulóból: • Temesvári ASU Politechnika–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (gól: Petre Ivanovici – 61. perc, illetve Valentin Alexandru – 8. perc) • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Csíkszereda 0–1 (Bara Levente – 62. perc; kiállítva: Relu Stoian kapus – 92. perc, Gloria) • Pandúrok–Farul 0–1 (Marius Leca – 34. perc; kiállítva: Bakary Jaiteh – 70. perc, Pandúrok) • Petrolul–Szlatinai MSC 1–1 (Vasile Buhăescu – 69. perc, illetve Marian Vlada – 76. perc).

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 10. forduló: • Temesvári Ripensia–Turnu Măgurele-i Turris-Oltul 4–2 (gól: Darius Țieranu – 28., Nemanja Szokovics – 43., Denis Golda – 66. és Tudor Călin – 82. perc, 11 m, illetve Florian Haită – 60. és Adrian Voicu – 68. perc, 11 m; kiállítva: Florinel Mitrea – 24. perc, Turris-Oltul; Călin a 24. percben kihagyott egy 11-est) • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (Valentin Alexandru – 62. perc) • Jövő Pandúrok–Szloboziai Unirea 3–1 (Andrei Ludușan – 45. + 1., Darius Buia – 59. és Andrei Dragu – 72. perc, illetve Adrian Moldovan – 9. perc; kiállítva: Bogdan Danciu – 58. perc, Szlobozia) • Szlatina–Gloria 0–2 (Cosmin Tucaliuc – 47. és Gabriel Nedelea – 75. perc) • Lénárdfalvi ACSF–ASU Poli 3–3 (Alin Văsălie – 5., Ante Bakmaz – 26. és Romario Rus – 38. perc, illetve Gabriel Oiță – 8., öngól, Sztjepan Plazonja – 43. és Alin Ignea – 59. perc; a mérkőzést a kolozsvári Dan Florin Dreve vezette, egyik segédje a dési Marius Bălan, a tartalékbíró pedig a szintén kolozsvári Dragoș Nicolae Lunca volt). Vasárnap 11.30-kor játsszák a Farul–Mioveni-i SK meccset, keddre maradt a Krajovai U 1948–Aerostar mérkőzés (17 órakor), élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó; a Petrolul szabadnapos volt.Az állás: 1. Krajovai U 1948 20 pont/8 mérkőzés, 2. Metaloglobus 19/10 (13–6), 3. ASU Poli 19/10 (11–7), 4. KV. U FC 17/9 (13–6), 5. Călărași 17/9 (13–9), 6. Farul 16/9 (12–10), …, 10. Mioveni 13/9 (6–3).