II. liga, 12. forduló U FC: vereség a gyógyulás után

A Kolozsvári U FC másodosztályú csapatát a koronavírus-járvány sújtotta az elmúlt hetekben, összesen 31-en fertőződtek meg, a hétvégre azonban már ki tudtak állni a Resicabányai MSC elleni találkozóra. Egygólos vereség lett a vége, a II. liga alapszakaszának 12. fordulójában 2–1 (1–0) arányban nyertek a kolozsvári Alin Minteuan edzette házigazdák, úgy, hogy az U FC csak a hajrában tudott szépíteni.

A kispadon a beteg Costel Enachét Cătălin Munteanu másodedző helyettesítette, a mérkőzést a fővárosi Andrei Antonie vezette.

A 17. percben Laurenţiu Buş beadása után Adrian Ionuţ Ilie rövidsarokra tartó közeli fejesét nem tudta védeni Cosmin Andrei Vâtcă kapus (1–0), aki a 74. percben is tehetetlennek bizonyult: Cristian Danci bombagólja a kapufáról pattant be a hálóba (2–0). A 85. percben Alexandru Pop 16 méteres jó lövéssel fejezett be egy bal oldalon kezdett akciót, de a találat csak a szépítéshez volt elég (2–1).

Az U FC összeállítása: Cosmin Andrei Vâtcă – Robert Sorin Neciu, Srdjan Luchin, Gabriel Sebastian Tamaş, Laurenţiu Rus (75. perc Inácio Miguel Ferreira Santos) – Daniel Ionuţ Novac (63. perc Sérgio Miguel Hora Ribeiro), Tudort Marius Telcean (75. perc Alexandru Augustin Negrean), Cătălin Andrei Ştefănescu (63. perc Carol Taub), Bogdan Florian Barbu – Denis Mâneran, Dorin Ioan Goga (63. perc Alexandru Pop); fel nem használt cserék: Vlad Ionuţ Muţiu – Ioan Constantin Filip, Andrei Iosif Mureşan és Matei Moraru.

A fekete-fehéreknek csütörtökön 20.30 órakor a Bukaresti Rapid elleni pótlás következik a 10. fordulóból.

Eredmények, II. liga, alapszakasz: • Resicabányai MSC–Kolozsvári U FC 2–1 (gól: Adrian Ionuţ Ilie – 17. és Cristian Danci – 74. perc, illetve Alexandru Pop – 85. perc) • Lénárdfalvi ACSF–Szloboziai Unirea 2–0 (Alin Văsălie – 23. és Arsene Luboya – 75. perc; a mérkőzés tartalék játékvezetője a kolozsvári Florin Dreve volt) • Szlatinai MSC–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (Vasile Gheorghe – 69. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette, az egyik megfigyelő a kolozsvári Marian Salomir volt) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Zsilvásárhelyi Pandúrok 4–3 (Daniel Paraschiv 2  – 8. és 32., az első 11 m, Cătălin Bădăuţă – 12., továbbá Darius Buia – 94. perc, 11 m, illetve Felipe Acosta – 42., Cătălin Vaida – 64. és Gabriel Dodoi – 71. perc) • FK Csíkszereda–Chiajnai Concordia 1–0 (Marvin Schieb – 43. perc) • Bukaresti Rapid–Konstancai Farul 2–1 (Cătălin Hlistei – 57., 11 m és Antonio Sefer – 83. perc, illetve Simon Măzărache – 76. perc; kiállítva: Rareş Lazăr – 92. perc, illetve Robert Băjan – 55. perc; Clinceni-ben játszották). Vasárnap estére maradt a Krajovai U 1948–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC meccs, szerdán 19 órakor játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Bákói Aerostar mérkőzést. A Temesvári ASU Politechnika szabadnapos volt. December 2-re halasztották a Călăraşi-i Dunărea–Turnu Măgurele-i Turris-Oltul és a Temesvári Ripensia–Mioveni-i SK találkozót, előbbi esetben a vendégek, utóbbiban a bánságiakat sújtja a világjárvány. Az állás:

1. U 1948       10     6       4       0       22–9 22

2. Călăraşi      10     6       2       2       15–10         20

3. ASU Poli    11     5       5       1       11–7 20

4. Metalogl.    12     5       4       3       14–9 19

5. Jövő P.       11     6       1       4       23–20  19

6. Petrolul      10     5       2       3       18–8 17

7. Kv. U FC   10     5       2       3       14–8 17

8. Mioveni      11     4       5       2       8–4   17