U FC: két játékost igazoltak

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapat a honlapján (www.fcucluj.ro) bejelentette, hogy egy kapussal és egy középpályással erősítette keretét.

A 25 éves nagybányai Vlad Muţiu a Konstancai Farulnál játszott korábban, a 187 cm magas kapus 23 mérkőzésen kapott lehetőséget. Az előző idényben a koronavírus-járvány okozta kényszerszünetig a legtöbb percet játszó hálóőr volt a II. ligában, és az előkelő harmadik helyet foglalta el azon a listán, amely összegezte, hogy hány találkozón nem kapott gólt (10/23). Muţiu a Bukaresti Dinamó juniorjaként kezdte játékoskarrierjét, 11-szer szerepelt az élvonalbeli csapatban. A korosztályos válogatottságig is eljutott 2014-ben, az U19-es csapatban két Írország elleni mérkőzésen vetették be (az elsőn 2–1-re nyert Románia, a másodikon 2–2-es döntetlen született). Következett a 2015–2017-es korszak, amikor kölcsönbe adták: Tatrangi Egyesülés (7 mérkőzés), Râmnicu Vâlcea-i MSC (9) és Afumaţi-i SK (12), összességében 23 találkozón őrizte meg kapott gól nélkül hálóját. A játékos pótolhatja Cosmin Dur-Bozoancăt, akinek hamarosan lejár a kölcsönbeadása, és visszatér egyesületéhez, a Konstancai Viitorulhoz.Saját nevelésű játékosa tért vissza az U FC-hez Laurenţiu Rus személyében. A juniorkorszak után a 19 éves kolozsvári középpályás a II. ligás Nagyszalontai Libertyhez szerződött 2004-ben. Együttese kölcsönbe adta egy ideig a már megszűnt magyarországi FC Sopronnak, majd a Ploieşti-i Petrolulnak. Visszatérése után 2009-ben a Bukaresti Dinamó játékosa lett, a fővárosiaknál 2014-ig szerepelt 134 mérkőzésen 6 gólt lőtt és 14 gólpasszt adott, 15 meccsen az Európa Ligában is játszott csapatával. Rövid ideig a 2010–2011-es idény visszavágói tartamára kölcsönben szerepelt a Marosvásárhelyi MFC-nél. A Dinamó után a Gyurgyevói/Giurgiui Astra következett a 2014–2015-ös idényben (25 meccs, 1 gól, 1 gólpassz), majd a Voluntari-i FC (35 meccs, 3 gól, 1 gólpassz). A Kolozsvári CFR 1907 csapatában játszott 2016 és 2018 között (40 meccs, 1 gól, 1 gólpassz), együttesével bajnoki címet, Román Kupa és Szuperkupa győzelmet aratott. Tavaly már a Jászvásári/Iaş-i Politechnikánál játszott (összesen 22 mérkőzésen), majd a Resicabányai MSC-t erősítette a II. ligában. A 35 esztendős veterán egyszeres válogatott, 2014. március 4-én az Argentína elleni gól nélküli döntetlennel végződött barátságos mérkőzésen kapott lehetőséget az akkori szövetségi kapitánytól, Victor Piţurcă-tól.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.