Szófiában a román párosjátékosok

A bolgár fővárosban rendezett, 482 060 euró összdíjazású férfi tenisztornán két román érdekeltségű páros is indult, Florin Mergea már csomagolhat is, Horia Tecău még reménykedhet.

Mergea a brit Dominic Inglot oldalán az első fordulóban két játszmában, 7:6 (3), 6:3 arányú vereséget szenvedett az orosz Mihail Elgin, Andrej Kuznyecov kettőstől és kiesett. A harmadik kiemelt páros 75 perc után foghatott kezet ellenfelével. Mergeáék 2490 eurós csekkel vigasztalódhatnak.

A szófiai vetélkedő első favoritja a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros ebben a körben játék nélkül jutott tovább a negyeddöntőbe, miután

a Marcos Bagdatisz, Gilles Muller (ciprusi, luxemburgi) duó visszalépett a további küzdelmektől. A legjobb nyolc között Tecăuék a Viktor Troicki, Nenad Zimonjics (szerb)–Johan Brunstrom, Andreas Siljestrom (svéd) párharc győztesével játszanak.