U FC: SZERZŐDÉST BONTOTTAK MATÍAS ROSKOPFFAL

A koronavírussal sújtott másodosztályú Kolozsvári U FC labdarúgócsapata közös megegyezéssel szerződést bontott az argentin Matias Exequiel Roskopffal, a játékos visszatér a Boca Juniors együtteséhez, ahol felnőtt karrierjét kezdte. A 22 éves Roskopf három mérkőzésen szerepelt az U FC-nél, korábban még játszott ifiként az argentin Colónnál, Romániában a Nagyszebeni AFC Hermannstadtnál és a Bukaresti Rapidnál, továbbá a ciprusi Apóllon Limassolnál.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I., 9. FORDULÓ

A Budapesti MTK vendégként, a Kisvárda Master Goods házigazdaként nyert a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján. Az MTK magabiztosan kerekedett a koronavírus-járvány miatt erősen tartalékos Újpest FC fölé, míg a Kisvárda Master Goods a Diósgyőri VTK-t győzte le 1–0-ra, amely már ötödször maradt alul a szezonban. A DVTK utolsó helyen áll a tabellán. A várdaiak saját közönségük előtt először gyűjtötték be a három pontot ebben az idényben, a DVTK pedig harmadik idegenbeli meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

Eredmények, OTP Bank Liga, 9. forduló: • Újpest FC–Budapesti MTK 0–4 (gól: Prosser Dániel 2 – 4. és 10., továbbá Bojan Miovszki – 18. és 93. perc) • Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 1–0 (Jefferson Gomes de Oliveira Sassá – 61. perc). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club 17 pont/7 mérkőzés, 2. Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 16/8, 3. Paksi FC 14/9, 4. Budafoki MTE 13/8 (13–13), 5. Kisvárda 13/8 (11–12), 6. MTK 12/9, 7. Zalaegerszegi TE FC 11/9, 8. Újpest 10/9, 9. Puskás Akadémia FC 9/8 (3 győzelem), 10. Budapesti Honvéd 9/8 (2 gy.), 11. Mezőkövesd Zsóry FC 8/9, 12. DVTK 7/8.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: HOSSZABBÍTÁSOS MAC-SIKER ÉS MAGABIZTOS DEAC-DIADAL

A MAC HKB Újbuda hosszabbításban kerekedett vendége, a Titánok fölé a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján. A plexitöréssel tarkított összecsapáson a Titánok 2–0-s hazai vezetés után fordítottak 1:43 perc leforgása alatt, ám az újbudaiak hosszabbításra mentették a találkozót, a ráadásban pedig megnyerték azt. A hat emberelőnyös lehetőségéből ötöt gólra váltó Debreceni EAC 8–1-re legyőzte a vendég Újpesti TE-t, a válogatott hét előtti utolsó mérkőzésen. Bő egy hét szünet következik az Erste Ligában, a magyar válogatott csütörtökön és szombaton a lengyelekkel találkozik a Tüskecsarnokban.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • MAC HKB Újbuda–Titánok 4–3 (1–0, 1–3, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után • Debreceni EAC–Újpesti TE 8–1 (3–0, 2–1, 3–0). A tabellán: 1. MAC HKB Újbuda 21 pont/10 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 14/8, 3. DEAC 13/7, 4. Brassói Korona Wolves 12/5, 5.  Csíkszeredai Sportklub 10/5 (28–22), 6. Újpest 10/8 (25–32), 7. Gyergyói Hoki Klub 7/7, 8. Dunaújvárosi Acélbikák 6/7, 9. Titánok 3/5 (13–21), 10. Budapesti Opten Vasas HC 3/4.

UNIVERSITATEA SPORTKLUB: ÚJABB VERESÉG A NŐI KÉZISEKNEK

Alex Curescu csapata, a Kolozsvári Universitatea Sportklub pályán még nem ért el győzelmet a női kézilabda MOL Virágok Ligájában (eddig egyetlen sikerük a zöld asztalos Kisjenői Körös ellen), a sepsiszentgyörgyi tornán a 4. fordulóban az újonc Ploieşti-i Activ Prahovától kapott ki öt góllal. A kolozsváriaknak a keddi ötödik fordulóban a Galaci MSC lesz az ellenfele.

Eredmények, női MOL Virágok Ligája, 4. forduló: • Râmnicu Vâlcea-i MSC–Nagybányai Minaur 31–32 (15–17) • Beszterce-Naszódi Glória MSC–Szlatinai MSC 21–26 (12–13) • Bukaresti MSC–Zilahi KK 28–21 (14–7) • Nagydisznódi Magura–Galaci MSC 27–19 (14–9) • Kolozsvári Universitatea SK–Ploieşti Activ Prahova 19–24 (12–14) • Kisjenői Körös–Mioveni-i Dacia 27–30 (16–18) • Krajovai MSC–Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC 24–25 (16–9) • Brăilai Dunărea–Bukaresti Rapid 22–21 (10–14). A táblázaton: 1. Buk. MSC 12 pont, 2. Minaur 10, 3. Rm. Vâlcea 9 (127–104), 4. Brăila 9 (98–80), 5. Magura 9 (100–84), 6. Beszterce-Naszód 9 (96–88), …, 11. KOLOZSVÁR 3.

U NTT DATA: EGY-EGY GYŐZELEM ÉS VERESÉG

A női röplabda A1-osztály első, Târgoviştén rendezett minitornáját egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a Kolozsvári U NTT csapata. Luminiţa Trombiţaş együttese előbb 3:0 (12, 15, 16) arányban kikapott a házigazdáktól, majd 3:2 (23, 17, –13, –22, 12) arányban nyert a Voluntari-i CSO ellen. A második minitornán a Piteşti-i Argeş és a Bákói Ştiinţa lesz az U NTT Data ellenfele.