LABDARÚGÓ I. LIGA, 16. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonalban péntektől vasárnapig rendezték a 16. fordulót.

Eredmények: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Voluntari-i FC 1–0 (gól: Denis Alibec – 19. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Konstancai Viitorul 1–1 (Gabriel Debeljuh – 45. + 2. perc, illetve Vlad Achim – 14. perc, 11 m; kiállítva: Răzvan Dâlbea – 70. perc, Hermannstadt; mindkét együttes kihagyott egy büntetőt, Petrişor Petrescu – 40. perc, illetve Gabriel Iancu – 77. perc) • Clinceni-i Academica–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 1–0 (Florin Achim – 71. perc) • Târgoviştei Chindia–Krajovai Universitatea FC 1–1 (Ovidiu Bic – 61. perc, illetve Octavian Benga – 64. perc, öngól; kiállítva: Joszip Ivanics – 28. perc, Chindia) • Botoşani-i FC–FCSB 0–2 (Florinel Coman – 31. és Harlem Eddy Gnohere – 74. perc; kiállítva: Bogdan Planics – 64. perc, FCSB) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Medgyesi Gázmetán 0–1 (Darius Olaru – 83. perc) • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári CFR 1907 0–0. Az állás: 1. KV. CFR 1907 31 PONT, 2. Viitorul 29, 3. Astra 28 (24–17), 4. Krajova 28 (23–16), 5. FCSB 27, 6. Gázmetán 26.

U PRODVINALCO: SOVÁNY SIKER A RÖGBI ROMÁN KUPÁBAN

A férfi rögbi Román Kupa újabb fordulóját bonyolították le a hétvégén, a Kolozsvári U Prodvinalco csapata első győzelmét aratta ebben a sorozatban, 7–3-ra nyert a Konstancai Tomiţanii ellen a Iuliua Haţieganu Egyetemi Sportparkban. Az 5., idei utolsó előtti játéknapon a hazaiak egyszer vitték be a tojáslabdát a célterületre és a jutalomrúgást is értékesítették, a vendégek egy büntetőből szerezték pontjaikat, viszont megkapták a védekező bónuszpontot..

Az A-csoport másik mérkőzésén: • Temesvári Saracens–Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC 6–6. A táblázaton: 1. Temesvár 21 pont, 2. Nagybánya 18, 3. KOLOZSVÁR 5, 4. Konstanca 4.

A B-csoportban: • Bukaresti Dinamó–Buzăui Gloria MSC 21–20 – védekező bónuszpont a vendégeknek; a Bukaresti Steaua szabadnapos volt. A sorrend: 1. Steaua 15 pont/3 mérkőzés, 2. Buzău 5, 3. Dinamó 4.