LABDARÚGÁS I. LIGA, 14. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonalban az alapszakasz visszavágóinak első, összességében a 14. fordulójában az első három találkozón a vendégek örülhettek jobban.

Eredmények: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Voluntari-i FC 0–0 (kiállítva: Avtandil Ebralidze – 77. perc, illetve Răzvan Tincu – 83. perc; a Sepsi csapatkapitánya, Vasvári Gábriel a 91. percben 11-est hibázott) • Târgoviştei Chindia–Medgyesi Gázmetán (gól: Andrei Piţian – 86. perc, illetve Sergiu Buş – 64. perc; kiállítva: Roberto Romeo – 93. perc, Gázmetán) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–FCSB 0–4 (Florinel Coman 2 – 39. és 51., Adrian Popa – 44., valamint Harlem Eddy Gnohere – 72. perc; kiállítva: Bojidar Ciorbadjiski – 92. perc, FCSB; a mérkőzés egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt, a találkozót a marosvásárhelyi Trans Sil Stadionban játszották) • Clinceni-i Academica–Krajovai Universitatea FC 0–0. Vasárnap estére maradt a Botoşani-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra és a Bukaresti Dinamó–Konstancai Viitorul találkozó. Hétfőn 20.30-kor játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Kolozsvári CFR 1907 összecsapást (élőben közvetítik a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az élen: 1. KV. CFR 1907 27 PONT/13 MÉRKŐZÉS, 2. Viitorul 25/13, 3. Krajova 24/14, 4. Gázmetán 22/14, 5. FCSB 21/14, 6. Botoşani 19/13.

U PRODVINALCO: GYŐZELEMMEL ZÁRTÁK AZ ŐSZI BAJNOKI IDÉNYT

A férfi rögbi Szuperliga 9., idei utolsó fordulójában a Kolozsvári U Prodvinalco 40–34 (14–21) arányban legyőzte a sereghajtó Konstancai Tomiţaniit a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban, előbbiek 6, utóbbiak 4 célt szereztek.

A forduló többi eredménye: • Temesvári Saracens–Bukaresti Dinamó 32–29 • Bukaresti Steaua–Nagybányai Tudomány/Ştiinţa 19–20 – a fővárosiak mindkét esetben kiérdemelték a védekező bónuszpontot. A Buzăui Gloria MSC szabadnapos volt. A sorrend: 1. Nagybánya 37 pont/8 mérkőzés, 2. Steaua 31/8, 3. Temesvá 26/8, 4. KOLOZSVÁR 17/7, 5. Dinamó 10/7 (154–233), 6. Buzău 10/7 (140–238), 7. Konstanca 1/8.