PÓTLÁS A MAGYAR NB I-BEN

A Ferencvárosi Torna Club a hajrában fordítva győzött a Zalaegerszeg otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójából elhalasztott, és vasárnap pótolt mérkőzésen, ezzel a harmadik helyre lépett előre a tabellán.

Eredmény: • Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi Torna Club 1–2 (gól: Eduvie Ikoba – 44. perc, illetve Leandro de Almeida – 88. és Tokmac Chol Nguen – 93. perc; a 64. percben az FTC játékosa, Varga Roland 11-est hibázott). A tabellán: 1. Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 18 pont/6 mérkőzés, 2. Mezőkövesd Zsóry FC 15/6, 3. FTC 12/5, 4. Puskás Akadémia FC 10/6, 5. Debreceni VSC 9/5 (12–9), 6. Kisvárda Master Good 9/6 (8–10), 10. ZTE 4/6.

JÉGKORONG ERSTE LIGA ÉS ROMÁN BAJNOKSÁG

A címvédő Ferencváros és a Dunaújváros az esélyeknek megfelelően magabiztosan győzött vasárnap a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Eredmények (a szövetség honlapjáról): • Dunaújvárosi Acélbikák–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 8–1 (2–0, 4–1, 2–0) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Brassói Korona 4–1 (1–1, 2–0, 1–0). A tabellán: 1. FTC-Telekom 14 pont/5 mérkőzés, 2. Acélbikák 12/4, 3. Csíkszeredai Sportklub 10/4, 4. Debreceni EAC 6/3, 5. Gyergyói HK 5/5, 6. Brassó 4/4 (11–13), 7. Hokiklub Budapest 4/4 (5–12), 8. Budapesti Schiller-Vasas HC 3/4 (9–19), 9. Titánok 3/5, 10. Újpesti TE 2/4.

A román bajnokságban a Galaci MSC is lejátszotta első kettős párharcát, papírforma szerinti kiütéses győzelmeket aratott a Bukaresti Sportul Studenţesc ellen.

Eredmények: • Galaci MSC–Bukaresti Sportul Studenţesc 15–1 (4–0, 9–1, 2–0) és 17–0 (3–0, 8–0, 6–0). Az állás: 1. Brassó 10 pont/4 mérkőzés, 2. Csíkszereda 8/4, 3. Galac 6/2 (32–1), 4. Bukaresti Steaua 6/2 (13/2), 5. Gyergyó 0/0, 6. Sapientai U23 0/4 (6–37), 7. Sportul 0/4 (4–66).

POTAISSA: AZ ELSŐ VERESÉG

A férfi kézilabda Bölények Ligájában a 4. forduló elhozta Kolozs megye képviselőjének a Tordai Potaissának az első kisiklását: Horaţiu Gal együttese a Călăraşi-i Dunărea otthonában szenvedett kilencgólos vereséget. A végeredmény 30–21 (18–10) volt, a vendégek legjobbjai az egyaránt 5 gólig jutó Radu Lazăr és Thalmaier Roland volt.

A többi eredmény: • Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti Dinamó 26–28 • Buzăi KK–Vászlói/Vaslui-i MSC 22–26 • Dél-Dobrudzsai KK–Fogarasi MSC 35–23 • Bákói MSC–Bukaresti Steaua 26–28 • Bukaresti MSC–Foksányi MSC 24–24 • Resicabányai MSC–Nagybányai Minaur 22–26. Az élmezőny: 1. Dinamó 12 pont, 2. Foksány 10 (97–85), 3. Minaur 10 (106–96), 4. Steaua 10 (118–113), 5. Bákó 9 (117–110), 6. POTAISSA 9 (113–108).

FÉRFI KÉZILABDA BL: A PSG OTTHONÁBAN VESZÍTETT A MOL-PICK SZEGED

A MOL-Pick Szeged öt góllal kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, vasárnap. A franciák két döntetlen és egy vereség mellett negyedszer győzte le a magyar együttest. A mezőny legeredményesebb játékosa Nikola Karabatics volt nyolc találattal, a norvég Sander Sagosen öt gólt szerzett. A túloldalon Bodó Richárd volt a legeredményesebb öt góllal. A MOL-Pick Szeged szombaton a német Flensburgot fogadja, a Telekom Veszprém pedig vasárnap a Montpellier HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Férfi BL, csoportkör, 2. forduló, B-csoport: • Paris Saint-Germain (francia)–MOL-Pick Szeged 30–25 (16–14).

CENTENÁRIUMI NŐI KOSÁRMECCS

A Kolozsvári Universitatea Sportklub újabb szakosztály ünnepli meg az egyesület 100. évfordulóját, a női kosárlabdacsapat barátságos mérkőzésen fogadja a Marosvásárhelyi Sirius KK-t szerdán 18 órai kezdettel a Horia Demian Sportcsarnokban. A találkozó előtt 10 perccel bemutatják a keretet, amellyel az egyesület nekivág a 2019–2020-as élvonalbeli bajnoki idénynek.