JÉGKORONG ERSTE LIGA: HOSSZABBÍTÁSBAN VERTE AZ FTC A VASAST

A listavezető Ferencváros hosszabbításban győzött a Vasas otthonában, míg a Fehérvár nyert a megyei rivális Dunaújváros vendégeként a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján.

Eredmények: • Budapesti Schiller-Vasas HC–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 1–2 (0–0, 0–0, 1–1, 0–1) – hosszabbítás után • Dunaújvárosi Acélbikák–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 1–4 (0–0, 1–3, 0–1). A tabella: 1. FTC-Telekom 90 pont/39 mérkőzés, 2. Csíkszeredai Sportklub 84/37, 3. Brassói Korona ASC 75/37, 4. Újpesti TE 72/38, 5. Debreceni EAC 71/38, 6. Titánok 56/39, 7. Gyergyói HK 53/37, 8. Acélbikák 52/38, 9. EV Vienna Capitals II. (osztrák) 33/38, 10. Schiller-Vasas 22/39, 11. Hokiklub Budapest 19/38.

A román bajnokságban az éllovas csíkszeredaiak kétszer is legyőzték a Galaci MSC-t, igaz, az első találkozón ehhez hosszabbítás kellett.

Eredmények: • Csíkszereda–Galaci MSC 5–4 (2–2, 1–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után és 4–2 (2–1, 0–1, 2–0). Az állás: 1. Csíkszereda 71 pont/28 mérkőzés, 2. Korona 62/25, 3. Galac 41/16, 4. Gyergyó 39/24, 5. Bukaresti Steaua 18/25, 6. Csíkszentdomokosi Márton Áron HC 0/16 (31–161), 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/20 (34–361).

CRISTIANO RONALDO MEGSZEREZTE ELSŐ TRÓFEÁJÁT A JUVENTUSSZAL

A Torinói Juventus nyerte meg a labdarúgó olasz Szuperkupát, miután a szaúd-arábiai Dzsiddában 1–0-ra jobbnak bizonyult az AC Milannál. A bajnoki címvédő, valamint az Olasz Kupa legutóbbi kiírásában is aranyérmes torinói alakulatot a 62. percben Cristiano Ronaldo juttatta vezetéshez. A milánói ellenfél – amely a 73. percben az elefántcsontparti Franck Kessie piros lapját követően emberhátrányba került – nem tudott egyenlíteni. A Juventus 14. alkalommal játszott az olasz Szuperkupáért – sorozatban hetedszer –, és nyolcadszor nyerte meg a trófeát.

BÚCSÚZOTT AZ ATLÉTICÓ A SPANYOL KIRÁLY KUPÁTÓL

Nagy meglepetésre a Girona kiejtette az Atlético Madridot a spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjében. Az 1–1-es első mérkőzés után a madridi visszavágó 3–3-ra végződött, így a Girona több idegenben szerzett góllal jutott a nyolc közé.

Spanyol Király Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók: • Atlético Madrid-Girona 3–3 – továbbjutott a Girona 4–4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal • FC Sevilla–Athletic Bilbao 0–1 – tj. a Sevilla 3–2-es összesítéssel • Leganés–Real Madrid 1–0 – tj. a Real Madrid 3–1-es összesítéssel • Real Sociedad–Real Betis Sevilla 2–2 – tj. a Betis 2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal • Espanyol Barcelona–Villarreal 3–1 – tj. az Espanyol 5–3-as összesítéssel • FC Barcelona–Levante 3–0 – tj. a Barcelona 4–2-es összesítéssel.

A keddi találkozók után még a CF Valencia és a Getafé jutott tovább.

FÉRFI KÉZILABDA: BARÁTSÁGOS KOLOZS MEGYEI RANGADÓ KÖVETKEZIK

A Kolozsvári Universitatea férfi kézilabdacsapata szombaton 11 órakor negyedik barátságos mérkőzését vívja a Horia Demian Sportcsarnokban, ellenfele a Kolozs megyei rangadón a szintén a Bölények Ligájában szereplő Tordai Potaissa lesz. A belépés ingyenes. A nagybányai vereség után két második vonalbeli (A-osztályú) együttes volt a kolozsváriak vendége: a B-csoport második helyezettjét, a Nagyváradi MSC-t 35–33-ra legyőzték, majd a B-csoport első helyezettjével, a Székelyudvarhelyi Szejke SK-val 36–36-os döntetlenre végzett.