Spanyol Király Kupa: Benzema duplázott, a Real gond nélkül továbbment

A Real Madrid 3–1-re megverte idegenben a Gironát a spanyol labdarúgó Király Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, és kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel a legjobb négy közé jutott. A Real Madrid továbbjutása a katalóniai visszavágón nem forgott veszélyben, a találkozó elejétől veszélyesebben futballozott, mint a Girona.

A Real az első félidőben Karim Benzema duplájával kétgólos előnybe került (0–2), utána Santiago Solari bőven megengedhette magának, hogy a második játékrész első felében a francia csatárt és csapatkapitányát, Sergio Ramost is lecserélje. A katalánok az utolsó húsz perchez érve szép ellentámadás végén, Pedro Porro találatával szépítettek (1–2), ám Marcos Llorente távoli lövésével öt perccel később visszaállt a kétgólos különbség (1–3).Eredmények, negyeddöntő, visszavágó: • Girona–Real Madrid 1–3 – továbbjutott a Real Madrid kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel. Kedden játszották: • Valencia CF–Getafé 3–1 – tj. a Valencia 3–2-es összesítéssel. Szerdán játszották: • FC Barcelona–FC Sevilla 6–1 – tj. a Barcelona 6–3-as összesítéssel • Real Betis Sevilla–Espanyol Barcelona 3–1 – hosszabbítás után, tj. a Betis 4–2-es összesítéssel.