Roland Garros: Olaruék Babosék ellen

Szerdán este a francia nyílt teniszbajnokságon, az év második Grand Slam-tornáján sikerrel vette az első akadályt a Raluca-Ioana Olaru, Olga Szavcsuk (román, ukrán) páros.

Szoros mérkőzésen, 97 perc játék után Olaruék 7:5, 7:5 arányban nyertek a Mandy Minella, Anasztaszija Sevastova (luxemburgi, lett) kettős ellen. Az első szettben a felek fej fej mellett haladtak 4:4-ig, ezt követte egy gyors brékváltás, de 5:5 után is a román, ukrán páros nyerte el ellenfele adogatását, majd 45 perc után az első játszmát. A második szettben 0:2-es hátrányból álltak fel Olaruék, 5:4-re is vezettek, majd ismét jött a brékek sora, amelyből ismét ők jöttek ki jobban.

Olaruék következő ellenfele az ötödik kiemelt Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh) páros lesz.

Miután búcsúzott egyesben, Irina-Camelia Begu párosban, a kínai Szaj-szaj Cseng oldalán két szettes mérkőzésen jutott túl a Xenia Knoll, Nina Sztojanovics (svájci, szerb) kettősön. A találkozó 99 percet tartott, Beguék 6:3, 7:6 (6) arányban nyertek. Következő ellenfelük az Abigail Spears, Katerina Srebotnik (amerikai, szlovén, 8.)–Lara Arruabarrena-Vecino, Arantxa Parra Santonja (spanyol) párharc győztese lesz.

A győztesek eddigi jutalma 22 500 euró és 130 világranglistapont.

A férfi párosoknál viszont már a második fordulót is játszi könnyedséggel teljesítette a 11. favorit Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős, mindössze 57 percet töltöttek a pályán a házigazdák képviselőivel, a Constant Lestienne, Corentin Moutet duó ellenében, két 6:1-es szettel nyertek. Tecăuék a nyolcaddöntőben a Malek Jaziri, Andreas Seppi (tunéziai, olasz)–Ivan Dodig, Marcel Granollers (horvát, spanyol, 7.) párharc győztesével játszanak.

Eddig nem közölt érdekesebb egyes eredmények a 2. fordulóból (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Raonic (kanadai, 5.)–Dutra Silva (brazil) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4; Ramos-Vinolas (spanyol, 19.)–Bonzi (francia) 6:2, 6:1, 6:1; Carreno-Busta (spanyol, 20.)–Daniel (japán) 7:5, 6:4, 4:6, 6:0; Pouille (francia, 16.)–Bellucci (brazil) 7:6 (5), 6:1, 6:2; Bautista-Agut (spanyol, 17.)–Kukuskin (kazah) 6:3, 3:6, 6:3, 7:6 (3); Isner (amerikai, 21.)–Lorenzi (olasz) 6:3, 7:6 (3), 7:6 (2); Csilics (horvát, 7.)–Kravcsuk (orosz) 6:3, 6:2, 6:2; Wawrinka (svájci)–Dolgopolov (ukrán) 6:4, 7:6 (5), 7:5; Kej Nisikori (japán, 8.)–Chardy (francia) 6:3, 6:0, 7:6 (5); Del Potro (argentin, 29.)–Almagro (spanyol) 6:3, 3:6, 1:1, Almagro feladta; F. López (spanyol)–Ferrer (spanyol, 30.) 7:5, 3:6, 7:5, 4:6, 6:4; Kacsanov (orosz)–Berdych (cseh, 13.) 7:5, 6:4, 6:4; Fognini (olasz, 28.)–Seppi (olasz) 6:4, 7:5, 6:3.

Nők: Jabeur (tunéziai)–Cibulková (szlovák, 6.) 6:4, 6:3; Mladenovic (francia, 13.)–Errani (olasz) 6:2, 6:3; Bacsinszky Tímea (svájci, 30.)–Madison Brengle (amerikai) 6:0, 6:2; Su-aj Csang (kínai, 32.)–Szasznovics (fehérorosz) 6:2, 4:6, 6:3; Kuznyecova (orosz, 8.)–Dodin (francia) 7:6 (5), 5:7, 6:3; Kaszatkina (orosz, 26.)–Vondrusova (cseh) 7:6 (1), 6:4; Linette (lengyel)–Konjuh (horvát, 29.) 6:0, 7:5; Cornet (francia)–Strycova (cseh) 6:1, 6:1; Szvitolina (ukrán, 5.)–Pironkova 3:6, 6:3, 6:2; A. Radwanska (lengyel, 9.)–Van Uytvanck (belga) 6:7(3), 6:2, 6:3; Sevastova (lett, 17.)–Bouchard (kanadai) 6:3, 6:0; Vesznyina (orosz, 14.)–Lepchenko (amerikai) 4:6, 6:3, 6:0.