Primera División: Ronaldo gólja most kevés volt

A listavezető Real Madrid 2–1-re kikapott az FC Valencia vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésen szerdán.

A találkozót a Real Madrid klubvilágbajnoki szereplése miatt kellett az eredeti időponthoz képest később megrendezni. A Japánban rendezett torna a királyi gárda sikerével zárult.

A Valencia az első tíz percben két gólt lőtt, két villámgyors kontrából előbb Zaza szerzett rendkívül látványos találatot, majd Orellana juttatta a labdát Navas lábai között a kapuba. Zinedine Zidane együttese még a szünet előtt szépített Cristiano Ronaldo fejesgóljával. A fővárosi együttes így immár sorozatban 43. tétmérkőzésén lőtt gólt – a spanyol rekord a Barcelonáé 44-gyel –, míg a portugál támadónak ez volt a 700. találkozója klubszínekben.

Egyenlíteni már nem tudott a Real Madrid, amely 2013 decemberében nyert legutóbb a Mestallában, s második bajnokiját veszítette el az idényben.

Primera División, 16. forduló, elhalasztott mérkőzés: • FC Valencia–Real Madrid 2–1. A tabellán: 1. Real Madrid 52 pont/22 mérkőzés, 2. FC Barcelona 51/23, 3. FC Sevilla 49/23, 4. Atlético Madrid 45/23, 5. Real Sociedad 41/23, 6. Villarreal 39/23, …, 14. Valencia 26/23.