Prágai tenisztorna: döntőig meneteltek a románok

A cseh fővárosban rendezett 202 250 dollár összdíjazású női salakpályás verseny fináléjába egyesben és párosban is jutott román teniszező.

Az első kiemelt, világranglistán második Simona Halep menetelése nehezen folytatódott, két óra és öt perces meccsen, szetthátrányból fordítva gyűrte le a 24 éves cseh Barbora Krejcikovát (118. a világrangsorban), 3:6, 7:5, 6:2 volt a végeredmény a 28 esztendős konstancai versenyző javára. Halep a harmadik játszma elején orvosi ápolásra is szorult.

A pénteki folytatás már sokkal könnyebbre sikerült, igaz az ellenfél a szerencsés vesztesként főtáblára került 22 éves lengyel Magdalena Frech volt. Halep még egy órát sem töltött a pályán, magabiztosan 6:2, 6:0 arányban diadalmaskodott.

A másik főtáblás román teniszezőnek, Irina-Camelia Begunak (82.) pénteken sűrű programja volt, a nyolcaddöntőben előbb megszenvedett a 19 éves tinivel, a szerencsés vesztesként főtáblás Leonie Kunggal, csatájuk 3 órát és 28 percet tartott. A találkozót már csütörtökön elkezdték, de a sötétedés miatt csak az első szettet tudták lejátszani, s azt Kung nyerte 7:6 (3) arányban. A fordulatos folytatásban 7:5, 7:6 (7) arányban nyert Begu. A román teniszező a negyeddöntőt is pénteken játszotta a spanyol Sara Sorribes Tormóval (84.) – legalábbis elkezdte, de 66 perc után, 6:2, 0:1, 15–0 állásnál az eső véget vetett a találkozónak. A meccset szombaton fejezték be, összesen két óra és 40 perc után Begu diadalmaskodott 6:2, 4:6, 6:2-re

Románia harmadik alanyi jogon főtáblás versenyzőjének, a 27 esztendős Ana Bogdannak (92.) pénteken véget ért a szerencséje, 38 perc játék után orvosi gondok miatt 5–2-es előnyből kellett feladnia az egy évvel idősebb cseh Kristyna Plískova (69.) elleni találkozót. Bogdan ötezer dolláros csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhatott.

Szombaton Halep, illetve a Monica Niculescu, Raluca-Ioana Olaru páros bejutott a döntőbe. Egyesben román döntős mindenképpen lett volna a prágai tornán, hisz Halep Begut győzte le az elődöntőben, 7:6 (2), 6:3 arányban 1 óra 31 perc után. Begu így nyeretlen maradt a Halep elleni hetedik találkozóján is (összesen egy játszmát tudott eddig nyerni honfitársa ellen – 2016-ban Madridban, igaz, azt 6:0-ra). Begunak 8035 dolláros csekk és 110 világranglistapont jutott.

Párosban nem kis meglepetést okozott a Monica Niculescu, Raluca-Ioana Olaru kettős, amikor az elődöntőben, több mint kétórás meccsen, szuper tie-breakkal, 6:7 (4), 5:7, 10–5-ös eredménnyel, kiütötte a jóval esélyesebb, a WTA páros világranglistájának a kilencedik és tizedik helyén álló Katerina Siniakova, Barbora Krejcikova cseh duót. Niculescu és Olaru a döntőben ugyancsak egy cseh páros, a második favorit Lucie Hradecka és Kristyna Pliskova ellen lépett pályára, és 66 perc alatt 6:2, 6:2-es vereséget szenvedett. A román duó 5000 dollárt és 180 WTA-pontot nyert.

A vasárnapi egyes döntőjében Halep a harmadik helyen kiemelt 24 éves belga Elise Mertens (23.) ellen lépett pályára, aki a másik elődöntőben, kiegyensúlyozott találkozón, 7:5, 7:6 (4) arányban verte Kristyna Plískovát.

Eredmény: Halep (1.)–Mertens (belga, 3.) 6:2, 7:5 – a mérkőzés 93 percet tartott.

Ez volt a konstancai teniszező 21. bajnoki címe (ezenkívül még van 17 elvesztett döntője), az első olyan, amit sorozatban ért el: februárban a pandémia előtt Dubajban nyert. Halep jutalma 25 ezer dollár és 280 WTA-pont.