Női kosárlabda Nemzeti Liga: visszatért Kolozsvárra az U…

A 17. és 18. forduló találkozóinak otthont adó, három helyszínen szervezett turnékkal folytatódott az elmúlt napokban a női kosárlabda Nemzeti Liga. A kézdivásárhelyi sportcsarnokban már 11-én pattogott a labda, Kolozsvárott viszont csak szombaton kezdődött a játék – a Horia Demian Sportcsarnokban több mint egyéves szünet után élvezhették újra a hazai pálya előnyét a Kolozsvári Universitatea Sportklub lányai.

Egy évvel és öt nappal a legutóbbi (azaz tavaly március 8-án játszott) hazai mérkőzés után először nem kellett elutazniuk bajnoki mérkőzésre a Kolozsvári U lányainak a Nemzeti Ligában, és a hazai pálya előnye – még ha zárt kapuk mögött is – bizony jól fogott a görög Joannisz Kukosz tanítványainak, hiszen hozzáférhető, de nem könnyű ellenfelekkel kellett szembenézniük.

Szombaton az U azzal a târgoviştei csapattal nyitotta a tornát, amely nemrég még a dobogót ostromolta az alapszakasz tabelláján, ám egy ideje hullámvölgybe került: utóbbi öt találkozójából négyet elvesztett. Ezzel szemben az U-sok a legutóbbi ötből négyet megnyertek, így minden esély megvolt arra, hogy visszavágjanak a riválisnak az őszi – pontosabban december eleji – 65:61 arányú veréségért.

Ennek szellemében az U kezdte jobban a találkozót, a kiegyensúlyozott első negyedet két ponttal hozta, majd a második tíz percben fokozatosan átvette az irányítást, így a szünetben már 10 ponttal vezetett (28:38).

Térfélcsere után a lendület alábbhagyott, öt perc alatt mindössze két pontot gyűjtött az U, de ellenfele se remekelt, így nem sikerült egyenlítenie, csak felzárkóznia. Az utolsó negyed két pontos kolozsvári előnyről indult, s akárcsak az előző 10 percben, a két csapat ezúttal is keményen, sok hibával és kevés eredménnyel küzdött: több mint három percet kellett várni az első kosárra. Az alacsony színvonalú összecsapás végére az U-nak sikerült megőriznie egy pontot az előnyéből, így fontos győzelmet aratott.

Vasárnap még nehezebb ellenfél, a Brassói Olimpia következett az U-nak. A két csapat hat percig volt egyenlő ellenfele egymásnak, akkor a brassói együttes magasabb sebességfokozatra kapcsolt és 12:11-ről 30:14-re alakította az állást. A második negyedben a forgatókönyv megismétlődött: hat percig felváltva estek a kosarak, aztán jött egy – ezúttal csak 9:0-s – brassói henger, így szünetben a vendégek már 50:24-re vezettek.

Térfélcsere után a brassóiak egy triplával nyitottak, majd a jókora előny tudatában kiengedtek. Az U-s lányoknak ezt sikerült maximálisan kihasználniuk, 13:0-s sorozatuk időkérésre késztette a vendégek trénerét, a csapatot több mint 10 éve irányító Dan Calanceát. A megszakítás hasznosnak tűnt, hiszen lányai rögtön beszórtak egy triplát, ám erre egy újabb, ezúttal 11–0-s sorozat volt a kolozsváriak válasza (56:48), s úgy tűnt: még nincs minden veszve. Az utolsó játékrészben azonban a tapasztaltabb brassóiak jól tartották előnyüket, és végül különösebb izgalmak nélkül győztek.

A kolozsvári pontszerzők a két mérkőzésen: Korine Lovell Campbell 17 + 22 pont, Alexandra Uiuiu 15 + 16, Ruxandra Diana Chiș 9 + 8, Rashida Timbilla 7 + 13, Andreea Fleșer 5 + 12.

Eredmények: • Târgoviştei MSC–Kolozsvári Universitatea Sportklub 52:53 (15:17, 13:21, 14:6, 10:9) • Brassói Olimpia–Kolozsvári U 78:71 (30:14, 20:10, 8:24, 20:23) • Brassó–Arad 45:74 • Târgovişte–Arad 46:78. Szatmárnémetiben: • Alexandriai MSC–Nagyváradi Rookies 97:42 • Konstancai Phoenix–Szatmárnémeti MSC 59:83, Nagyvárad–Konstanca 40:115 • Szatmárnémeti–Alexandria 101:30. Kézdivásárhelyen: • Bukaresti Agronómia–Kézdivásárhelyi KSE 64:63 • Bukaresti Rapid–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 50:111 • Sepsi–Agronómia 66:37 • Kézdivásárhely–Rapid 72:54.

Az élmezőny négy fordulóval az alapszakasz vége előtt: 1. Sepsi 36 pont (18 győzelem/0 vereség), 2. Szatmárnémeti 35 (17/1), 3. Arad 31 (13/5), 4. Brassó 31 (13/5), 5. KOLOZSVÁR 28 (10/8), 6. Konstanca 27 (9/9), 7. Târgovişte 26 (8/10).