Miami: Wozniacki–Konta döntő a hölgyeknél

Caroline Wozniacki fináléba jutott a Miamiban rendezett keménypályás tenisztorna női versenyében. Ellenfele a magyar származású, brit színekben versenyző Konta Johanna lesz.

A 12. helyen kiemelt dán játékos szetthátrányból fordítva győzte le a másodikként rangsorolt cseh Karolína Plískovát a csütörtöki elődöntőben. Wozniacki a második és harmadik játszmában egyaránt egy-egy játékot engedett át ellenfelének.

Konta az elődöntőben nyert az előző fordulóban a világelső német Angelique Kerbert legyőző Venus Williams ellen. A 36 éves amerikai játékos korábban háromszor bizonyult a legjobbnak Miamiban.

Eredmények, nők (7 millió dollár összdíjazás), elődöntő: Wozniacki (dán, 12.)–Ka. Plískova (cseh, 2.) 5:7, 6:1, 6:1; Konta (brit, 10.)–V. Williams (amerikai, 11.) 6:4, 7:5.

Federer a nehezebb utat választotta Miamiban

Roger Federer és Nick Kyrgios biztosította helyét a férfiak versenyének elődöntőjében. A 18-szoros Grand Slam-bajnok svájci játékos alaposan megküzdött a továbbjutásért a cseh Tomas Berdychhel, akit három szettben győzött le. Federer előzőleg sorozatban 17 játszmát nyert meg. A harmadik szakaszban 5:3-nál közel állt a továbblépéshez, de elveszítette adogatását, így végül rövidítésre került sor, amelyben 8–6-ra bizonyult jobbnak Berdychnél.

Elődöntőbeli ellenfele, Kyrgios ugyancsak háromszettes mérkőzésre kényszerült a német Alexander Zverevvel szemben.

Eredmények, férfiak (7 millió dollár összdíjazás), negyeddöntő: Federer (svájci, 4.)-Berdych (cseh, 10.) 6:2, 3:6, 7:6 (6); Kyrgios (ausztrál, 12.)–A. Zverev (német, 16.) 6:4, 6:7 (7), 6:3.