Magyar NB I., 28. forduló: Nyolc pont maradt a Fradi előnye

Az éllovas Ferencváros és a második helyezett, címvédő MOL Vidi FC is kiharcolta a győzelmet a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában, ezzel maradt a nyolcpontos különbség a két csapat között.

Újabb mérkőzést nyert, ezzel tovább javított helyzetén a Haladás, amely néhány hete még biztos kiesőnek tűnt. Az utolsó helyezett csapat ezúttal az MTK-nál bizonyult jobbnak és már csak négy pontra van a még bennmaradó helyen álló Kisvárdától.

Eredmények: • Budapesti Honvéd–Debreceni VSC 1–1 (Holender Filip – 5. perc, 11 m, illetve Csősz Richárd – 32.; kiállítva: Nagy Gergő – 59. perc, Honvéd) • Mezőkövesd Zsóry FC–Ferencvárosi Torna Club 1–2 (Sztefan Drazsics – 17. perc, illetve Lasa Dvali – 48. és Bőle Lukács – 80. perc) • Paksi FC–Puskás Akadémia FC 0–0 • Kisvárda Master Good–Diósgyőri VTK 1–1 (Hugo André Rodrigues Seco – 91. perc, illetve Lucas Marcolini Dantas Bertucci – 20. perc, öngól) • Szombathelyi Haladás–Budapesti MTK 1–0 (Gaál Bálint – 86. perc) • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Újpest FC 2–1 (Armin Hodzsics – 18. és Futács Márkó – 71. perc, illetve Zsótér Donát – 64. perc). A tabellán:

1.       FTC            28      20      4        4        61–20         64

2.       MOL Vidi   28      17      5        6        45–27         56

3.       Újpest         28      12      10      6        36–21         46

4.       Debrecen     28      12      8        8        35–31         44

5.       Honvéd       28      11      7        10      33–29         40

6.       Mezőköv.    28      9        8        11      39–37         35

7.       MTK           28      10      4        14      39–45         34

8.       Paks            28      7        11      10      29–40         32