Magyar Kupa: sorozatban harmadszor nyert a Ferencváros

A Ferencvárosi TC sorozatban harmadszor, összességében 23. alkalommal nyerte meg a labdarúgó Magyar Kupát: a zöld-fehérek a szerdai döntőben 1–1-es rendes játékidő, majd hosszabbítás után tizenegyesekkel 5–4-re győzték le a Budapesti Vasast 14 970 néző jelenlétében a budapesti Groupama Arénában.

Az FTC a klub történetében harmadik alkalommal tudta sorozatban háromszor elhódítani a trófeát, korábban 1942 és 1944, valamint 1993 és 1995 között sikerült neki ez a bravúr.

A találkozót a Bozsik Bajnokok gálamérkőzés előzte meg, a nyugati és a keleti csapatban többségében nehéz körülmények között élő fiatal labdarúgók léptek pályára.

A meccset Solymosi Péter vezette.

Lovrencsics Gergő sérülése pánikot okozott a 90. percben: egy ütközés után eszméletlenül terült el a földön: a Vasas kapusa még be is segített a rendkívül lassan mozgó mentős csapatnak. A 16-szoros válogatott játékos hordágyon, de szerencsére integetve, eszméleténél, nyakmerevítőben hagyta el a pályát. Lovrencsicsnek szerencsére csak az orra tört el és egy nagyobb ütést kapott a tarkójára, ezt leszámítva nem súlyos a helyzet – nyilatkozták másnap.

Magyar Kupa, döntő: • Ferencvárosi TC–Budapesti Vasas 1–1 (gól: Varga Roland – 26. perc, illetve Kulcsár Tamás – 47. perc) – 11-esekkel: 5–4. A büntetők sora: • A 32. születésnapját ünneplő Remili lövése a jobb kapufáról vágódott a hálóba (0–1) • Varga a bal alsóba helyezett (1–1) • Berecz higgadtan emelt a kapu közepébe (1–2) • Leandro magabiztosan lőtt a léc alá (2–2) • Ristevski hanyag középre emelését Dibusz lábbal védte • Radó a kapu jobb oldalába bombázott (3–2) • Vida laposan lőtt a bal alsóba (3–3) • Sternberg szintén a bal alsót választotta (4–3) • Gaál nagy erővel lőtt a léc alá (4–4) • Csukics higgadtan a jobb alsóba (5–4).