Kosárlabda Nemzeti liga: tízből tíz, már listavezető az U-BT

A turné házigazdája, a Nagyszebeni ESK elleni csütörtöki rangadót követően a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda csapata pénteken a Piteşti-i Argeş BCMU gárdájával játszott – amint azt korábban már jeleztük, ez a találkozó sétagalopp volt az előző napihoz képest, Mihai Silvăşan tanítványai egy adott pillanatban 34 ponttal is vezettek. Újabb sikerével az U-BT a tabella élére állt.

A piteşti-i gárda 12:12-ig, azaz mintegy 5 percig bírta a Mihai Silvăşan tanítványai által diktált ritmust, azután már csak „egy legény volt talpon a vidéken”: a remekül védekező, de támadásban is eredményes kolozsvári gárda, amely az első negyed végén már kétszer annyi pontnál tartott, mint riválisa.

A második és harmadik negyedben tovább nőtt a két csapat közötti különbség a tabellán, az utolsó negyed ennek köszönhetően 44:78-ról, azaz 34 pont előnyről indult, s az U-BT így megengedhette magának, hogy félvállról vegye az utolsó 10 percet: még így is 15 ponttal győzött. Az U-BT-nek ez volt idénybeli 10. győzelme – ugyanannyi mérkőzésből.

„Jobbak voltunk, mint az előző turnén” – értékelt Mihai Silvăşan, aki szerint az együttes még ennél jobban is tud játszani, a nemrég érkezett amerikai–grúz/georgiai Michael Andre Dixon Jr. például még nem illeszkedett be teljesen a csapatba. Hozzátette: az elkövetkező két hét edzésein jobbá kell tenni a játékot, ugyanis a következő turnén azzal a Nagyváraddal is összemérik erejüket, amely a bajnoki cím másik fő várományosa.

Végeredmény: • Piteşti-i Argeş BCMU–Kolozsvári U-BT 78:93 (14:27, 15:29, 15:22, 34:15). A kolozsvári pontszerzők: Patrick Neal Richard II. 19, Karel Guzman Abreu és Michael Andre Dixon Jr. 14–14, Andrija Sztipanovics 13, Donatas Tarolis 12, Justin Stefan Edwards 11, Sánta Szabolcs 7, Ştefan Grasu 3.

További eredmény: • Nagyszebeni ESK–Bukaresti Steaua 103:75. A tabella élmezőnye: 1. U-BT 20 PONT (10 GYŐZELEM/0 VERESÉG), 2. Nagyszeben 20 (9/2), 3. Nagyváradi ESK MSC 19 (8/3), 4. Krajovai U MSC 18 (7/4), 5. Voluntari-i SK 18 (8/2), 6. Argeş 18 (7/4).