Könnyed CFR-győzelem Jászvásáron

I. liga – 4. forduló

Különösebb nehézségek nélkül hozta haza a Kolozsvári CFR a bajnoki pontokat Jászvásárról, ahol az élvonal 4. fordulójában szombat este a helyi Polit verte két góllal.

Dan Petrecu csapata a vártnál könnyebben bánt el ellenfelével, amely nagyon sok új játékost igazolt a nyáron, s ennélfogva a vasutasok edzője a mérkőzést megelőzően óvatosan nyilatkozott a találkozó végkimeneteléről. Talán ez lehet a magyarázata annak is, hogy taktikailag igen jól előkészítette a mérkőzést, amelyet végül a CFR magabiztosan irányított, és amelyet már az első félidőben eldöntött.

Az első gólt egy 16-oson belüli párharcot követően megítélt, a házigazdák tiltakozását kiváltó büntetőből lőtte a 22. percben a régi-új közönségkedvenc, Colio. A 33. percben aztán szögletet követő Deac-beadásából, Hoban csukafejesével már 2–0-át mutatott az eredményjelző, a Poli válaszára pedig hiába vártak a házigazdák szurkolói. A CFR pragmatikus játékkal, biztos lábakon álló védelemmel őrizte előnyét az újítani nem tudó jászvásáriak ellen, akik a 67. percben ismét a hálóból kotorták ki a labdát, de Deac találatát a bíró leshelyzetre hivatkozva nem adta meg.

A CR, amely Vâtcă – Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora – Hoban, Culio – Nouvier, Deac (86. perc Rus), Păun (61. perc Nistor) – Urko Vera (66. perc Omrani) felállásban játszott, második idegenbeli győzelmét aratta, és az újonc Botoşani botlására vár, hogy átvegye az vezetést a tabellán.

*

Ami az eddig lejátszott további mérkőzéseket illeti, a forduló meglepetése kétségkívül az újonc Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK brassói győzelme a bajnoki címvédő Konstancai Viitorul fölött. A sepsiszentgyörgyiek nem illetődtek meg Gheorghe Hagitól és csapatától, bátor játékukat a veterán Hadnagy Attila hosszabbításpercekben elért gólja koronázta meg, amit ráadásul a 78. perctől emberhátrányban játszva értek el.

Az éllovas Botoşani jó szereplését folytatva ezúttal a Voluntari-i FC otthonából hozta el a bajnoki pontokat.

Eredmények és gólszerzők: Temesvári Poli–Bukaresti Juventus 2–1 (Munteanu 10., Mailat 69., illetve Tira 90.), Voluntari-i FC–Botoşani-i FC 1–3 (Voduţ 35., illetve Golofca 2 – 12., 45., Fülöp 55.), Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Konstancai Viitorul 1–0 (Hadnagy 90.), Jászvásári Poli–Kolozsvári CFR 0–2 (Culio 22 – 11-esből, Hoban 33.).

Az ideiglenes táblázat:

1.            Botoşani              4             3             1             0             10–3      10

2.            Kv. CFR 4             3             1             0             8–1        10

3.            FCSB      3             2             1             0             4–2        7

4.            Dinamó                3             2             0             1             4–1        6

5.            Astra     3             2             0             1             5–3        6

6.            Tem. Poli             4             2             0             2             3–5        6

7.            Sepsi     4             2             0             2             4–7        6

8.            Kraiova 3             1             2             0             4–2        5

9.            Voluntari             4             1             1             2             5–6        4

10.          Jászvásár             4             1             1             2             1–4        4

11.          Viitorul 4             1             0             3             3–4        3

12.          Chiajna 3             0             1             2             1–3        1

13.          Juventus             4             0             1             3             2–7        1

14.          Gázmetán          3             0             1             2             0–6        1