Konföderációs Kupa: magabiztos győzelemmel döntős Németország

Chile után Németország jutott az oroszországi Konföderációs Kupa döntőjébe, ugyanis a csütörtöki elődöntőben három góllal legyőzte Mexikót. A torna fináléját vasárnap rendezik Szentpétervárott.

A meccset Szocsiban, 37 923  néző jelenlétében bonyolították le, a mérkőzést az argentin Néstor Pitana vezette. A szombati Portugália–Mexikó bronzmeccsnek is Szocsi lesz a házigazdája.

A német válogatott gyakorlatilag nyolc perc alatt eldöntötte a döntőbe jutást, ugyanis Leon Goretzkának (a képen, 8-as) pontosan ennyi időre volt szüksége ahhoz, hogy két gólt szerezzen. A folytatásban mindkét csapatnak akadtak kisebb-nagyobb lehetőségei, újabb gólt azonban ismét a németek szereztek: a második félidőben Timo Wernernek öt méterről az üres kapuba kellett begurítani a labdát. A mexikóiak kitartóan próbálkoztak a szépítő találat megszerzése érdekében, de sokáig vagy a kapufa, vagy a remekül védő Ter Stegen kapus fogott ki rajtuk – végül Fabian lőtt hatalmas gólt, így összejött a szépítés. Az utolsó szó a németeké volt, a rendes játékidő hosszabbításában a csereként beállt Amin Younes találata zárta le az összecsapást.

Eredmény, Konföderációs Kupa, elődöntő: • Németország–Mexikó 4–1 (gól: Leon Goretzka 2 – 6. és 8., Timo Werner – 59., valamint Amin Younes – 91. perc, illetve Marco Fabian – 89. perc).

A két csapat összeállítása:

NÉMETORSZÁG: Marc-André ter Stegen – Joshua Kimmich, Matthias Ginter, Antonio Rüdiger – Benjamin Henrichs, Leon Goretzka (68. perc Emre Can), Sebastian Rudy, Jonas Hector – Lars Stindl (78. perc Julian Brandt), Timo Werner, Julian Draxler (csapatkapitány, 81. perc Amin Younes). Szövetségi kapitány: Joachim Löw.MEXIKÓ: Guillermo Ochoa – Miguel Layun, Néstor Araujo, Héctor Moreno, Oswaldo Alanis – Jonathan dos Santos (67. perc Rafael Márquez), Hector Herrera, Giovanni dos Santos (63. perc Marco Fabian) – Raul Jiménez, Javier „Chicharito” Hernández, Javier Aquino (46. perc Hirving Lozano). Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio (Kolumbia).