Kolozsvári vereség kétes büntetőkkel a vasutasrangadón

A Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata a romániai alapszakaszának 16., a visszavágók első fordulójában vasutasrangadón volt érdekelt a fővárosban, a Bukaresti Rapid ellen 2–1 (1–0) arányban veszített.

A Szuperliga 1. fordulójában Kolozsvárott 1–0 arányban nyert a CFR.

A vendégektől már a 3. percben a brazil Yuri Matias volt közel a gólszerzéshez, Ciprian Deac szögletbeívelése után, de fejesét hárította Cristian Albu hátvéd. Sőt, a 11. percben gólt is lőtt a CFR 1907 csapata, amikor Claudiu Petrila indította a svájci–angolai Cephas Malelét, a csatár betalált Horaţiu Moldovan kapujába, de a piteşti-i Cătălin Popa játékvezető vitatható les miatt érvénytelenítette a gólt. A 27. percben Petrila lőtt mellé, öt percre rá viszont ismét a sípmester került előtérbe, amikor 11-est ítélt a Rapidnak – az igaz, hogy az olasz Simone Scuffet szabálytalankodott a holland Kevin Lukassen ellen, előtte viszont a színes bőrű csatár faultolta Yurit. A veterán, 38 esztendős Cristian Săpunaru csapatkapitány higgadtan értékesítette a büntetőt, a bal felső sarokba lőtt (1–0). Szünet előtt, a hosszabbítás negyedik percében a vasutasok egykori játékosa, Alexandu Ioniţă II. tört egyedül kapura, de Scuffet bravúrosan, lábbal hárított.

Térfélcsere után egyenlített a kolozsvári csapat, az 54. percben szöglet nyomán a horvát Karlo Muhar fejelt gólt (1–1). A 68. percben Cătălin Popa újabb 11-est talált ki, Andrei Burcă megmozdulását szabálytalannak ítélte a horvát Marko Dzugandzics ellen. A „sértett” horvát támadó, szintén volt CFR-es játékos értékesítette a büntetőt, ezzel a Rapid nyert 2–1-re. A hajrában, a 94. percben az észt Martin Kait lövését hárította Scuffet, a labda a kapufát érintve hagyta el a játékteret.

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Cristian Manea, Yuri Matias, Andrei Burcă, Christopher Braun – Karlo Muhar, Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Mihai Bordeianu (72. perc Rangelo Janga), Claudiu Petrila (46. perc Daniel Bîrligea), Ciprian Deac (78. perc Roger Rodrigues) – Cephas Malele; fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Rareş Bălan, Lovro Cvek, Vito-Hammershöy-Mistrati, Ovidiu Hoban.

A CFR 1907-nek megszakadt a hét fordulója tartó veretlenségi sorozata (hat győzelem és egy döntetlen). A Rapid hazai pályán veretlen ebben az idényben.

A kolozsvári vasutasok számára következik csütörtökön 19.45-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Konferencia Liga 6., utolsó fordulója keretében a sorsdöntő találkozó a koszovói FK Ballkani ellen, a bajnokságban pedig hétfőn 21 órakor fogadják a Krajovai U 1948 együttesét.

Vasárnapi eredmények: • Aradi UTA–Piteşti-i Argeş FC 0–1 (gól: Paul Arnold Garita – 27. perc; kiállítva: Raul Şteau – 86. és Erico Da Silva – 93. perc, mindkettő UTA; a találkozó tartalékbírója a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt) • Bukaresti Rapid–Kolozsvári CFR 1907 2–1 (Cristian Săpunaru – 36. és Marko Dzugandzics – 71. perc, mindkettő 11 m, illetve Karlo Muhar – 54. perc; a mérkőzésen a videóbíró segédje a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt). A forduló hétfőn a Mioveni-i SK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt és a Kolozsvári U FC–FCSB összecsapásokkal végződött. Az ideiglenes sorrend: 1. Konstancai Farul 37 pont/16 mérkőzés, 2. Rapid 32/16, 3. KV. CFR 1907 28/14, 4. Krajovai Universitatea 27/15, 5. Hermannstadt 23/14 (17–13), 4. Ploieşti-i Petrolul 23/16 (15–17), 7. FCSB 20/13 (19–18), 8. Argeş 20/16 (13–20), 9. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 19/16, …, 14. UTA 16/16, 15. KV. U FC 14/15.