III. liga, 6. forduló: Végre otthon nyert a Dési Egyesülés

Hat fordulónak kellett eltelnie a román harmadosztályú bajnokság idényéből, hogy hazai pályán is nyerjen a Dési Egyesülés, az Alsógáldi Ipart verte 3–1 (1–0) arányba.

Már a körmükre égett a gyertya a dési játékosoknak, és szinte kritikussá vált a helyzet a klub háza táján. A Szamos-parti együttesnek szerencséje is volt, a hétvégi menetben a kullogó és pont nélküli Fehér megyei alakulatot látta vendégül, amely nem tanúsított különösebb ellenállást, inkább védekezésre állt be. Ebben a helyzetben Gică Barbu legényei javíthattak helyzetükön, s ezt ki is használták. Mindjárt a találkozó elején, a 11. percben a désiek tizenegyeshez jutottak, Andrei Pop csatárt a vendégek egyik hátvédje felvágta a tizenhatoson belül, és a szamosmezői (Var) Roşu Cătălin játékvezető jogosan ítélt büntetőt, amelyet Bogdan Pop értékesített is. A bíró ítéletével nem voltak megelégedve a vendégek, körülvették őt, Paul Ciucă, edzőt a lelátóra küldte a Szilágy megyei bíró, és közben több sárgalapot is kiosztott. Az első játékrészben a hazaiaknak még volt néhány jó gólhelyzete, de Vali Lemnaru kapufát lőtt, majd Bogdan Pop és Kereki Mihály sem tudott betalálni. Az alsógáldiaknak csupán egy alkalmuk volt gólszerzésre, a 16. percben, amikor Lupşan középhátvéd lövését nehezen hárította a désiek hálóőre.

Térfélcsere után is az Egyesülés uralta a játékot, ennek eredményeként az 51. percben Andrei Pop betalált az alsógáldaiak kapujába, majd a 87. percben Daniel Chifu növelte a hazaiak előnyét. Közben, a 62. percben Bogdan Pop négy méterről kapu mellé küldte a labdát. Ezután szépítettek a vendégek, akik előbb Adam révén lőttek egy kapufát, majd a második félidőben beállt Ovidiu Truţă révén találtak be a Cristian Pop védte dési kapuba, beállítva a végeredmény.

A dési csapat összeállítása: Cristian Pop – Plăian, Kereki Mihály, Bogdan Pop, Cătinean – Florin Blaj, Zaharia, Chifu, Onicaş – Andrei Pop, Lemnaru; cserejátékosok: D. Farcaş, Peter, Al. Blaj, A. Papp, A. Farcaş, V. Sabo és Benkő.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Alsógáldi Ipar 3–1 (gól: Bogdan Pop – 11., 11 m, Andrei Pop – 51. és Daniel Chifu – 87. perc, illetve, Ovidiu Truţă – 89. perc).A többi három Kolozs megyei együttes közül csak kettő lépett pályára, ugyanis hétfőn 17 órakor játsszák a Kolozsvári Egészség–Lénárdfalvi ACSF találkozót.

A Tordai Üveg Aranyos FC ponttal tért haza Gyulafehérvárról, Constantin Olariu együttese Bogdan Varodi révén gyorsan vezetést szerzett a 8. percben, majd miután mindkét csapat több gólhelyzetet kihagyott, a helyi Egyesülés a második játékrész elején tudott egyenlíteni, Răzvan Fetiţa volt eredményes az 52. percben.

A tordai csapat: Răzvan Pop – Marcu, Cordoş, Cocoară, Cimpoeşu – Salcău, Savu, Paleoca, Florin Dan – Varodi, Cobârzan; cserék: Ititesc, Bria, Oltean és Indreica.

Végeredmény: • Gyulafehérvári Egyesülés–Tordai Üveg Aranyos FC 1–1 (gól: Răzvan Fetiţa – 52. perc, illetve Bogdan Varodi – 8. perc).

A Kolozsvári CFR másodcsapata meglepő vereséget szenvedett az – akkor még sereghajtó – Zilahi MSC otthonában, pedig Dan Dobai vezetőedző ezúttal több játékost is használt a bajnokcsapattól (Mihai Butean, Răzvan Horj, Sebastian Árpád Mailat és Claudiu Petrila). A szilágyságiak már 3–0-ra is vezettek a második félidő elején (Raul Vitan, Cristian Călin és Arnold Neuers volt eredményes), a vasutasok mindeközben csak kapufáig jutottak Adi Pop révén. Ezután gyakorlatilag csak a CFR volt a pályán, de túl későn ébredt, Mihai Gâdea és Marius Simedru találatai csak a szépítéshez volt elég.

A CFR II. összeállítása: Hindrich Ottó – Ispas, Horj, Bud, Butean – Derbac, Adi Pop, Luca – Petrila, Gâdea, Mailat; cserék: Adrian Ilie, Tomşa, Simedru és Suciu.

Végeredmény: • Zilahi MSC–Kolozsvári CFR II. 3–2 (gól: Raul Vitan – 29., Cristian Călin – 43. és Arnold Neuers – 47. perc, illetve Mihai Gâdea – 49. és Marius Simedru – 86. perc).

További eredmények: • FC Székelyudvarhely–Kudzsiri Kohász 2–0 (gól: Horia Crişan – 41. és Györgydeák Apor – 85. perc) • Sellemberki Jövő–Váradszentmártoni SK 3–1 (Alexandru Curtean 2 – 72. és 77., valamint Paul Hodea – 91. perc, illetve Sergiu Pop – 84. perc, 11 m) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Nagybányai Minaur 1–0 (George Paraschiv – 31. perc) • Besztercei Unu FC Glória–Szászrégeni Lendület 1–1 (Marius Curtuiuş – 31. perc, illetve Vlad Bujor – 59. perc). Az állás:

1.       Várad         6        5        0        1        16–8  15

2.       Lénárdf.      5        4        1        0        17–7  13

3.       Sellemberk  6        3        3        0        10–5  12

4.       CFR II.       6        3        1        2        11–9  10

5.       Minaur        6        2        2        2        6–5    8

6.       Torda          6        2        2        2        5–5    8

7.       Beszterce    6        2        2        2        3–7    8

8.       Gyulafeh.    6        2        1        3        10–6  7