III. liga, 29. forduló: Kapusuknak köszönhető a désiek győzelme

A Dési Egyesülés játékosai mindenáron sikerrel kívántak elválni szurkolóiktól ebben a bajnokságban. Így az idény utolsó hazai mérkőzésén a labdarúgó harmadosztály 29. fordulójában nagy lelkesedéssel harcoltak Gică Barbu mester tanítványai, mindent beleadtak a három pont megszerzéséért.

(erkedi, póka)

Végül is sikerült örömet szerezni a dési sportbarátoknak, és nyertek 1–0 (0–0) arányban. A táblázat harmadik helyezettje, Nagybányai Minaur ellen elért győzelem nagyrészt Dorin Farcaş kapusnak köszönhető. Az Egyesülés hálóőre hibátlanul védett, bevallása szerint eddigi pályafutása legjobb teljesítményét nyújtotta. Ezen a meccsen nem volt számára kivédhetetlen labda, mint egy párduc, úgy védte kapuját. A vendégek öt (!) alkalommal voltak egyes-egyedül szemben a dési kapussal, de egyszer sem sikerült betalálni a hálóba. Mindjárt az összecsapás első percében Şerban közeli lövését védte, a 26-ban Giurgiu elől hárított, a 29-ben Jeler beadását fogta biztosan, a 73-ban pedig Chiş szabadrúgását védte, de közben még egyszer remekelt Giurgiu bombájánál. Tehát, remek szereplésével Dorin Farcas kapus gyakorlatilag egyedül döntötte el a találkozó sorsát. A hazaiak a 68. percben tizenegyeshez jutottak, Florin Blaj középpályást vágták fel a máramarosi alakulat védői, és természetesen Claudiu  Ştef marosvásárhelyi játékvezető jogos tizenegyest ítélt. A büntetőt a gárda legfiatalabb játékosa, Bogdan Pop értékesítette, így került az Egyesülés tarsolyába mind a három pont. Még megemlítjük, hogy a nagybányaiak sorában ott találtuk a tavaly nyáron éppen Désről leigazolt Andrei Moldovan középcsatárt, aki három évvel ezelőtt még a II. ligában játszott, a Petrozsényi Zsil csapatában.

Íme, a désiek összeállítása: D. Farcaş – Pârv, Sabo, Onicaş, Plaian – B. Pop, Budeanu, Cătineanu, Fl. Blaj – Hâmpea, A. Pop; cserék: Cordureanu, A. Papp, Sătmar; edzők: Gică Barbu és Fabian Băieşu.

Végeredmény: • Dési Egyesülés–Nagybányai Minaur 1–0 (Bogdan Pop – 68. perc, 11 m).

A kolozsvári fellegvári CMC-stadionban Kolozs megyei rangadót kellett volna játszani, ám ez végül kétszer 30 perces barátságos meccsbe torkollt (ez gól nélküli döntetlennel végződött). A Kolozsvári CFR másodcsapatának a Tordai Üveg Aranyos FC elleni találkozójára késve érkezett a mentőkocsi, ráadásul csak két ápoló volt rajta. Negyedórát vártak az orvos érkezésére, de ez nem történt meg, a játékvezető pedig lefújta a találkozót. A mérkőzést pontjait a vendégek kapták meg.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR II–Tordai Üveg Aranyos FC 0–3 (játék nélkül).

A Kolozsvári Egészség meglepte az – akkor még – feljutásért küzdő Lénárdfalvi ACSF-et, pedig a házigazda máramarosi gárda jól kezdte a mérkőzést: a Kolozsvári U FC egykori játékosa, Brian Lemac már az 5. percben betalált. A Zöld Vírusok viszont már az első félidőben fordítottak Andrei Paşca eurógóljával (21. perc) és Andrei Ceaca találatával (28. perc), majd a második játékrészben Dan Roman védelmi hibát kihasználva a 61. percben beállította a némileg meglepő 3–1-es vendéggyőzelem végeredményét.

Kis Csaba és Dan Matei csapata: Lăzăreanu – Ţârlea, Rada, Porumb, Cr. Paul – Duca, Chelariu, Paşca, Creţ – Roman, Ceaca; cserepad: Papp R., Szoloşi, Vaida és Gáspár.

Végeredmény: • Lénárdfalvi ACSF–Kolozsvári Egészség 1–3 (Brian Lemac – 5. perc, illetve Andrei Paşca – 21., Andrei Ceaca – 28. és Dan Roman – 61. perc).

Az utolsó előtti játéknap szentesítette a másodosztályba feljutó kilétét: az FK Csíkszereda kétgólos győzelmet aratott Tasnádon, s mivel a lénárdfalvi gárda is kisiklott hazai pályán, a csíkiaknak az utolsó játéknap előtt behozhatatlan, nyolcpontos az előnye.

Az ötödik csoport további eredményei: • Medgyesi Gázmetán II–Szászrégeni Lendület 1–3 (gól: Andrei Doda – 20. perc, illetve Darius Bogăţan – 22., Lucian Moldovan – 80. és Florin Truţă – 83. perc) • FC Székelyudvarhely–Besztercei ACS Unu Fotbal Glória  4–0 (Horia Crişan 3 – 32., 39. és 40., valamint Cătălin Dinu – 47. perc, 11 m) • Tasnádi Egyesülés–FK Csíkszereda 0–2 (Eder Gonzalez 2 – 2. és 44. perc) • Szászhermányi AFC–Barcarozsnyói Olimpic 2–0 (Bogdan Minciună – 65., 11 m és Răzvan Damian – 68. perc) • Radnóti SK–Marosvásárhelyi MSE 2–4 (Angyal Elemér – 16. és Iulian Şuteu – 23. perc, Rareş Ruja 3 – 41., 62. és 82., valamint Fülöp Valentin – 66. perc). A táblázaton:

1.      Szereda       29     22     4       3       79–17         70

2.      Lénárdf.      29     20     2       7       84–33         62

3.      Minaur       29     15     9       5       44–21         54

4.      Rozsnyó     29     16     4       9       34–28         52

5.      Kv. Eg.       29     15     5       9       48–31         50

6.      Torda         29     14     7       8       49–34         49

7.      Régen         29     14     7       8       44–30         49

8.      CFR II.       29     13     7       9       61–44         46