II. liga: pótlások és döntések

A labdarúgó másodosztály alapszakaszának 7. fordulójából elhalasztott Bákói Aerostar–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok mérkőzést 3–0-lal a vendégek kapták – előbb a bákóiak miatt maradt el a meccs, másodszor a Pandúrok játékosainál mutattak ki koronavírus-fertőzést, a szakszövetség fura szabálya értelmében viszont az első esetben hibás csapat veszít.

Azonos forgatókönyv után hasonlóképpen fog alakulni a 11. fordulóból elmaradt Szloboziai Unirea–Szlatinai MSC sorsa is, 3–0-ra nyernek a vendégek.

Bár ugyanezen szabályok értelmében nem lehetett volna lehetséges, kétszer is halasztották a 10. fordulóból a Resicabányai MSC–Chiajnai Concordia találkozót – előbb a Krassó-Szörény megyei gárda koronavírusos esetei miatt, másodszor pedig a Concordia nem ért volna el idejében az egészségügyi szigorítások után. Így a házigazdák megúszták a zöldasztali vereséget, és új edzőjük, a kolozsvári Alin Minteuan 44. születésnapját 1–0-s győzelemmel ünnepelték (Cristian Danci a 28. percben volt eredményes, a vendégek a 90. percben emberhátrányba kerültek, amikor Stelian Cucu gyors egymásutánban két sárga lapot kapott).

Szerdán pótolták a 11. játéknapról elhalasztott Bodzavásári/Buzăui Gloria–Lénárdfalvi ACSF találkozót, a házigazdák 2–0 arányban nyertek Cosmin Tucaliuc (26. perc, 11 m) és Iulian Roşu (29. perc) találataival. Sikerével a bodzavásári együttes előrelépett a táblázat 4. helyére.

Két elmaradt találkozója van a Kolozsvári U FC-nek, csütörtökön este pótolták a Bukaresti Rapid elleni kiszállást (10. forduló), december 2-án 14 órakor következik majd a Konstancai Farul elleni mérkőzés (11. forduló).

Szombattól hétfőig bonyolítják le a 13. forduló mérkőzéseit (a találkozók java 11 órakor kezdődik, az ettől eltérő időpontokat külön jelöljük, utóbbi mérkőzéseket közvetíti a Look Sport, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szombaton: • Farul–Resicabánya • Mioveni-i SK–FK Csíkszereda • Concordia–Călăraşi-i Dunărea • Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Zsilvásárhelyi  Jövő Pandúrok • Pandúrok–Szlatina • Bukaresti Metaloglobus–Lénárdfalva • Szlobozia–Krajovai U 1948 • Temesvári ASU Politechnika–Ploieşti-i Petrolul (15.15-kor). Vasárnap: • Aerostar–FC Rapid. Hétfőn: • Kv. U FC–Temesvári Ripensia (16.30-kor, a Kolozsvár Arénában).