II. liga, 3. forduló U FC: Elszalasztott pontszerzés

A Kolozsvári U FC hiába szerzett korán vezetést, a hajrában két gólt kapott a Buzăui Gloria MSC otthonában rendezett mérkőzésen a másodosztály harmadik fordulójában.

Adrian Falub együttese sorozatban második meccsén kapott ki, a mester széke most már nagyon recseg-ropog.

A 15. percben a veterán Dorin Ioan Goga elegánsan sarkazott Ida Golannak, az izraeli idegenlégiós így kitűnő helyzetben, egy az egyben maradt Relu Stoian kapussal, és közelről betalált (0–1).

A 66. percben a buzăuiak edzője, Ilie Stan több csere után Maxim Iurcut is bevetette, s amint később kiderült, ez döntő húzásnak bizonyult. Másik cseréje, Sergiu Pârvulescu adta be a labdát a 72. percben, s Iurcu bal külsővel lőtt gólt (1–1). Négy perccel a vége előtt pedig fejjel is bizonyított Iurcu, egy rossz felszabadítás után a győztes gólt is ő szerezte meg (2–1).

Az U FC összeállítása: Muţiu – Miguel (87. perc Ştefănescu), Luchin, Mureşan, Neciu (78. perc Roskopf) – Filip, Negrean, Barbu (78. perc Taub) – Mânărean (61. perc Ilieş), Goga, Golan.

Végeredmény: • Buzăui Gloria MSC–Kolozsvári U FC 2–1 (gól: Maxim Iurcu 2 – 72. és 86. perc, illetve Ida Golan).

A többi eredmény: • Lénárdfalvi ACSF–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 3–4 (gól: Marius Coman – 1., Adrian Micaş – 66. és Adrian Balha – 87. perc, illetve Andrei Dragu – 8., 11 m, Daniel Paraschiv – 27., Alexandru Gârbiţă – 54., 11 m és Andrei Şerbănescu – 84. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács Szabolcs vezette, két kolozsvári segédje is volt: Petrică Ionuţ Cîmpeanu asszisztensként, Marius Nechita Chioran negyedik bíróként tevékenykedett) • Bákói Aerostar–Resicabányai MSC 0–1 (Laurențiu Buş – 40. perc) • Szloboziai Unirea–Mioveni-i SK 0–0 • Bukaresti Metaloglobus–Chiajnai Concordia 1–1 (Ovidiu Herea – 74. perc, 11 m, illetve Costin Ciucureanu – 78. perc; kiállítva: Alexandru Cherecheş – 22. perc, Chindia; a mérkőzést az aranyosmohácsi/Fehér megye  Nagy Vladimir Andrei vezette, az egyik partjelzője a dési Marius Bălan volt) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Turnu Măgurele-i Turris-Oltul 0–5 (Albert Voinea 2 – 42. és 58., Adrian Niţă 2 – 71. és 93., továbbá Ştefan Blănaru – 81. perc) • Szlatinai MSC–Bukaresti Rapid 0–3 (Radu Crişan – 13., Cătălin Hlistei – 39., 11 m és Marian Drăghiceanu – 64. perc, 11 m) • Krajovai U 1948–Călăraşi-i Dunărea 2–1 (Călin Cristea – 34. és Claudiu Bălan – 94. perc, illetve Marius Fotescu – 78. perc; az oltyánok játékosa, Marian Anghelina az 52. percben 11-est hibázott). Hétfőre maradt a Temesvári ASU Poli–Konstancai Farul (18 óra), keddre a Ploieşti-i Petrolul–Temesvári Ripensia (19.30) találkozó, az FK Csíkszereda szabadnapos volt.

Az állás: 1. Rapid 9 pont/3 mérkőzés, 2. Krajovai U 7/3, 3. Călăraşi 6/3 (5–2), 4. Farul 6/2 (3–1), 5. Jövő Pandúrok 6/3 (7–7), 6. Chiajna 5/3, …, 14. KV. U FC 3/3.