Hét perc tűzijáték Feröer ellen

A román labdarúgó válogatott a kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionban mérkőzött meg a Feröer-szigetek csapatával, és 4–1 (3–1) arányú győzelmet aratott az F-csoport második fordulójában. A találkozót gyakorlatilag az első félidőben hét perc alatt elért három találat döntötte le.

A gólokon Ciprian Deac (26. perc), Claudiu Keşeru 2 (29. és 32.), valamint George Puşcaş (63. perc), illetve Viljormur Davidsen (40. perc, 11 m) osztozott.

A Kolozsvári CFR 1907 játékosa, a gyakorlatilag hazai pályán játszó Ciprian Deac a válogatott első kapura lövésnél gólt szerzett: Nicolae Stanciu beadta labdát, Claudiu Keşerü pedig továbbpasszolta a 33 éves, dési születésű támadó középpályásnak (1–0). A nagy kedvvel játszó, 32 esztendős Keşerü pedig ellenállhatatlannak bizonyult a továbbiakban: a 29. percben az északiak védelme által eladott labdát értékesítette a hatos sarkáról (2–0), majd három percre rá az egyik védő által rossz felszabadítását akrobatikusan rúgta rá, s ismét betalált (3–0).

A sérült Cristian Săpunaru hiányában az ezúttal csapatkapitányi szerepkört is betöltő Ciprian Tătăruşanu kapus helyt állt Faero lövésénél a 39. percben, majd Halil Umut Meler török játékvezető viszonylag könnyen adott 11-est Cosmin Moţi szabálytalanságáért (némileg fenntartott Klamint Olsent), s az ajándékba kapott büntetőt Viljormur Davidsen magabiztosan értékesítette (3–1). Ez volt a feröeriek második találata az eddigi hét, Románia elleni találkozókon.

Románia a második félidőt is uralta, Stanciu 24 m-ről megeresztett lövését hárította a kapus (49. perc), majd a csereként beállt Ianis Hagi és a sérült George Ţucudeant sikerrel pótló George Puşcaş lehetőségei következtek. Ifjabb Hagi előbb néhány méterről mellélőtt (51. perc), majd Puşcaş beadását kapából küldte kapura, majd a kipattanót utóbbi nem tudta hálóba küldeni.

Az est mondhatni legszebb találatát a Palermo margittai születésű 22 éves csatára érte el, Alexandru Chipciutól kapta az átadást, 18 m-ről ívelten rúgta meg a labdát, amely a hálóban kötött ki. A 76. percben még Răzvan Marin próbálkozott lövéssel, de a kapus hárítani tudott.

Románia ezzel a sikerrel javított a helyzetén (az első meccsen szombaton 2–1-re kikapott Svédországban), annál is inkább, mivel a két északi együttes drámai meccsen remizett a második játéknapon. Comin Contra válogatottjának következik a norvég kiszállás június 7-én.

A CFR 1907 válogatott játékosai közül Cristian Manea ezúttal csak a cserepadon kapott helyett.

A csoport másik meccsén spanyol válogatott szövetségi kapitánya, Luis Enrique nélkül is érvényesítette a papírformát, és Alvaro Morata góljaival 2-0-ra győzött Máltán.

Az F-csoport oslói találkozóján szintén eseménydús utolsó perceket láthatott a közönség. A norvég csapat jobban kezdte a meccset, a félidőben 1–0-ra vezetett, majd a második játékrész elején növelte előnyét. A svédek egészen a 70. percig nem tudtak betalálni, azt követően azonban háromszor is sikerült nekik. Robin Quaison 91. percben szerzett góljával fordítottak, de nyerni nem tudtak, mert pillanatokkal a lefújás előtt, a 97. percben Ola Kamara egyenlített.

A J-csoport favoritja, Olaszország hazai pályán 6–0-s, kiütéses győzelmet aratott a Liechtenstein ellen. Azzal, hogy büntetőből – kétszer is – betalált, Fabio Quagliarella lett a legidősebb gólszerző az olasz nemzeti csapat történelmében 36 évesen és 54 naposan, a többek között a Milan és a Real Madrid egykori védőjét, Christian Panuccit előzte meg.

Svájc Dániával játszott nem mindennapi hajrá végén 3–3-as döntetlent. Bázelben a házigazdák a 76. percre háromgólos előnyt harcoltak ki, és úgy tűnt, simán nyerik a nap rangadóját, ám a vendég dánok feltámadtak, és a 84., 88. és 93. percben szerzett gólokkal megszerezték az egyik pontot a D-csoportban.

Az F-csoport eredményei: • Norvégia–Svédország 3–3 (gól: Bjoern Maars Johnsen – 41., Joshua King – 59. és Ola Kamara – 97. perc, illetve Viktor Claesson – 70., Haavard Nordtveit 86., öngól és Robin Quaison – 91. perc) • Málta–Spanyolország 0–2 (Alvaro Morata 2 – 31. és 73. perc). A csoport állása:

1.       Spanyolo.   2        2        0        0        4–1    6

2.       Svédo.        2        1        1        0        5–4    4

3.       Románia     2        1        0        1        5–3    3

4.       Málta            2        1        0        1        2–3    3

5.       Norvégia     2        0        1        1        4–5    1

6.       Feröer         2        0        0        2        2–6    0

D-csoport: • Svájc–Dánia 3–3 (gól: Remo Freuler – 19., Granit Xhaka – 66. és Breel Embolo – 76. perc, illetve Mathias Jörgensen – 84., Christian Gytkjaer – 88. és Henrik Dalsgaard – 93. perc) • Írország–Grúzia/Georgia 1–0 (Conor Hourihane – 36. perc). A sorrend: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0–1), 5. Grúzia/Georgia 0/2 (0–3).J-csoport: • Örményország–Finnország 0–2 (Fredrik Jensen – 14. és Pyry Soiri – 78. perc) • Olaszország–Liechtenstein 6–0 (Stefano Sensi – 17., Marco Verratti – 32., Fabio Quagliarella 2 – 35. és 45. + 3., mindkettő 11 m, Moise Kean – 70. és Leonardo Pavoletti – 76. perc; kiállítva: Daniel Kaufmann – 45. perc, Liechtenstein) • Bosznia-Hercegovina–Görögország 2–2 (Edin Visca – 10. és Miralem Pjanics – 15. perc, illetve Konsztantinosz Fortunisz – 64. perc, 11 m és Dimitrisz Kolovos 85. perc; kiállítva: Pjanics – 65. perc). Az állás: 1. Olaszország 6 pont, 2. Görögország 4 (4–2), 3. Bosznia-Hercegovina 4 (4–3), 4. Finnország 3, 5. Örményország 0 (1–4), 6. Liechtenstein 0 (0–8).Az argentin labdarúgó-válogatott minimális különbséggel, 1–0-ra győzött Marokkó ellen, míg Brazília hátrányból felállva fordított Csehországban kedden, barátságos mérkőzésen. Argentína nélkülözte Lionel Messit Tangerben, ahol Angel Correa 84. percben lőtt gólja döntötte el a meccset. Prágában a hazai együttes a 49. percig vezetett, a brazilok azonban a második játékrészben megrázták magukat, és Firmino találatával egyenlítettek, majd Gabriel Jesus duplájával a győzelmet is megszerezték.

Eredmények: • Marokkó–Argentína 0–1 (0–0) • Csehország–Brazília 1–3 (1–0) • Japán–Bolívia 1–0 (0–0) • Koreai Köztársaság–Kolumbia 2–1 (1–0).

ROMÁNIA–FERÖER-SZIGETEK 4–1 (3–1)Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 9000 néző. Vezette: Halil Umut Meler (Törökország).ROMÁNIA: Ciprian Tătăruşanu – Romario Benzar (46. perc Ianis Hagi), Cosmin Moţi, Dragoş Grigore, Nicuşor Bancu – Ciprian Deac, Nicolae Stanciu (78. perc Dennis Man), Răzvan Marin, Alexandru Chipciu – George Puşcaş, Claudiu Keşeru (69. perc Alexandru Cicâldău). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.FERÖER-SZIGETEK: Gunnar Nielsen – Gilli Rolantsson, Atli Gregersen, Odmar Faero, Filjormur Davidsen – Kaj Bartalsstovu (67. perc Arni Frederiksberg), Brandur Hendriksson, Heini Vatnsdal (29. perc Rogvi Baldvinsson), Rene Joensen – Hallur Hansson (77. perc Solvi Vatnhamar) – Klamint Olsen. Szövetségi kapitány: Lars Olsen.Gólszerző: Ciprian Deac (26. perc), Claudiu Keşerü 2 (29. és 32. perc), továbbá George Puşcaş – 63. perc), illetve Viljormur Davidsen (40. perc, 11 m).Sárga lap: Stanciu, Moţi, Chipciu és Grigore, illetve Joensen, Frederiksberg és Olsen.