Eb-selejtezők: hozták a kötelezőt Málta ellen

A román labdarúgó-válogatott 1–0 (0–0) arányban nyert a ploieşti-i Ilie Oană Stadionban Málta ellen, Cosmin Contra együttese győzött ugyan, de nem játszott meggyőzően.

Az egyetlen találat szöglet nyomán született, George Puşcaş fejjel volt eredményes a második félidő elején. Contra mester az ifi válogatott hat egykori tagjának szavazott bizalmat, a már bevált Răzvan Marin, Alexandru Cicâldău, Ianis Hagi és Puşcaş mellett Florin-Bogdan Ştefan és Adrian Rus debütált – utóbbi pályára lépésénél kiviselte magát a szurkolótábor. Mint ismeretes, sokáig folyt a huzavona Rus válogatottságát illetően (mivel magyar állampolgár is, választhatott volna), szópárbaj is folyt amiatt, hogy az egyesületénél, a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC-nél emiatt a harmadosztályban szereplő másodcsapathoz „száműzték” volna. A ploieşti-i szurkolótábor ennek folyományaként magyarellenes és Magyarországot gyalázó rigmusokat is a „repertoárjára” tűzött.

Egy másik premier a Kolozsvári CFR 1907 játékosának, Mihai Bordeianunak a kezdőcsapatba jelölése volt, a vasutasok középpályása végigjátszotta a mérkőzést.

Az első félidőben több hazai helyzet maradt ki, gól is esett, de a 10. percben Răzvan Marin találatát Florin Andone leshelyzete miatt érvénytelenítette a horvát Duje Sztrukan játékvezető. Henry Bonello hálóőr hárított Florin Andone (14. perc), Marin (21. perc) és Hagi (27. perc), majd közvetlenül ezután Puşcaş kapu mellé fejelt Bordeianu beadását. Viszont a Raymond Farrugia szövetségi kapitány edzette máltaiaknak is volt két gólszerzési lehetőségük Ciprian Tătăruşanu egy az egyben védte a 28. percben Juan Corbolan lövését, majd két percre rá Jean Paul Farrugia próbálkozása elzúgott a kapu felett. Rus alig öt méterről elszalasztotta első gólját a válogatottban (32. perc), majd a félidő hosszabbításpercében Bordeianu 20 méteres kísérlete is pontatlannak bizonyult.

Fordulás után Ianis Hagi ívelte be a labdát, George Puşcaş pedig nyugodtan fejelhetett a hálóba a hatos vonaláról (1–0). Hazai lehetőség több nem is volt, viszont Málta egyenlíthetett volna Luke Gambin távoli lövésével (65. perc), vagy ha az utolsó pillanatokban Farrugia nem lesen kapta volna a labdát.

Contra ezen a mérkőzésen csak cserepados szerepet adott a CFR másik két játékosának Ciprian Deacnak és Adrian Alexandru Păunnak.

Románia október 12-én idegenben a Feröer-szigetek ellen lép pályára, majd 15-én Norvégiát fogadja Bukarestben.

A román válogatott összeállítása: Ciprian Tătăruşanu – Alexandru Chipciu, Adrian Rus, Vlad Chiricheş (csapatkapitány), Florin-Bogdan Ştefan – Alexandru Cicâldău, Răzvan Marin (59. perc Nicolae Stanciu), Mihai Bordeianu, Ianis Hagi (72. perc Gheorghe Grozav) – Florin Andone, George Puşcaş (76. perc Claudiu Keşerü).

Végeredmény: • Románia–Málta 1–0 (gól: George Puşcaş – 47. perc).

Az F-csoport többi mérkőzésén: • Svédország–Norvégia 1–1 (gól: Emil Forsberg – 60. perc, illetve Stefan Johansen – 45. perc) • Spanyolország–Feröer-szigetek 4–0 (Rodrigo 2 – 13. és 50., valamint Pedro Alcácer 2 – 90. és, 93. perc). A csoport állása:

1.      Spanyolo.   6       6       0       0       17–3 182.      Svédo.        6       3       2       1       13–8 11

3.      Románia     6       3       1       2       13–7 10

4.      Norvégia    6       2       3       1       11–8 9

5.      Málta          6       1       0       5       2–13 3

6.      Feröer         6       0       0       6       3–20 0

Az olasz válogatott 2–1-re győzött a finn csapat vendégeként vasárnap a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozatban. A Roberto Mancini vezette együttes Ciro Immobile és Jorginho találataival nyert, így hat forduló után százszázalékos teljesítménnyel vezeti a J-csoportot. A görögök ugyanakkor nagy meglepetésre hazai pályán csak 1–1-es döntetlenre végeztek Liechtensteinnel, utóbbiak első pontjukat szerezték a sorozatban.

Eredmények:J-csoport: • Görögország–Liechtenstein 1–1 (gól: Maszurasz – 33. perc, illetve Saranovic – 85. perc) • Finnország–Olaszország 1–2 (Pukki – 72. perc, 11 m, illetve Immobile – 59. és Jorginho – 79. perc, 11 m) • Örményország–Bosznia-Hercegovina 4–2 (Mhitarjan 2 – 3. és 66., Hambardzumjan – 79., valamint Loncar – 95. perc, öngól, illetve Dzeko – 13., Gojak – 70. perc). Az állás 6 forduló után: 1. Olaszország 18 pont, 2. Finnország 12, 3. Örményország 9, 4. Bosznia-Hercegovina 7, 5. Görögország 5, 6. Liechtenstein 1.

D-csoport: • Svájc–Gibraltár 4–0 (Zakaria – 37., Mehmedi – 43., Rodriguez 45. +4. perc és Gavranovic – 87. perc) • Grúzia/Georgia–Dánia 0–0. Az állás: 1. Írország 11 pont/5 mérkőzés, 2. Dánia 9/5, 3. Svájc 8/4, 4. Grúzia/Georgia 4/5, 5. Gibraltár 0/5.