Férfi kézilabda vb: a magyarok gólrekorddal győzték le Uruguayt

A magyar férfi kézilabda-válogatott 44–18-ra legyőzte Uruguay csapatát az egyiptomi világbajnokság csoportkörének második fordulójában vasárnap, ezzel biztosította továbbjutását a gízai A-csoportból.

A magyarok pénteken a Zöld-foki Köztársaság 34–27-es legyőzésével kezdték a tornát, kedden 21.30 órától pedig Németország ellen zárják a csoportkört. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

Gulyás István szövetségi kapitány csapatának keretéből ezúttal Balogh Zsoltot, Mikler Rolandot, Nagy Bencét és Topic Petart nem nevezték a találkozóra. A küldöttség minden tagjának negatív lett a legutóbbi koronavírustesztje is.

Székely Márton védéseire alapozva jól kezdte a meccset a magyar együttes, amely könnyed játékkal folyamatosan növelte előnyét. A 15. perc után több lövést is elrontottak a magyarok, illetve technikai hibák is voltak, és ezt az ellenfél úgy használta ki, hogy három góllal csökkentette a különbséget. A szakmai stáb cserékkel frissítette a csapatot, amely a kisebb hullámvölgy ellenére magabiztosan, 16–8-ra vezetett a szünetben. Székely az első félidőben húsz lövésből tizenkettőt kivédett, majd a szünet után Borbély Ádám érkezett a helyére.

Eleinte a második felvonásban is többet hibáztak a vártnál a magyarok, ennek ellenére gyors játékkal magabiztosan növelték előnyüket. A különbség meghaladta a húsz gólt is, és mivel a végeredmény 44–18 lett, a magyar együttes megdöntötte saját világbajnoki gólcsúcsát. A rekordot eddig az ausztrálok elleni 2013-as mérkőzés (43–13) jelentette.

A magyar mezőnyjátékosok közül csak Sipos Adrián nem szerzett gólt. Borbély Ádám 22 lövésből 13-at hárított a második félidőben.

A magyar góldobók: Máthé 8, Győri 5, Lékai, Bodó, Bóka, Rosta és Ancsin 4–4, Bánhidi és Rodríguez 3–3, Sunajko 2, Hanusz, Szita és Hornyák 1–1.

A Zöld-foki Köztársaság a koronavírusos esetei miatt nem tudott kiállni Németország ellen, játék nélkül 10–0-ra vesztett. A hétfői nap folyamán az afrikaiak visszaléptek a vb-től, így első eredményüket is törölték (27–34 Magyarország ellen), s szintén 10–0-lal a magyarok javára igazolták.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló, A-csoport: • Magyarország–Uruguay 44–18 (16–8) • Németország–Zöld-foki Köztársaság 10–0 – játék nélkül. Az állás: 1. Németország 4 pont (53–14), 2. MAGYARORSZÁG 4 (54–28), 3. Zöld-foki Köztársaság 0 (0–20), 4. Uruguay 0 (32–87).

*

Katar 31–29-re legyőzte Japánt vasárnap az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. A katariak sorozatban öt gólt szereztek a második félidő elején, és bár később a japánok 6–0-s szériával felzárkóztak, ellenfelük a szoros hajrában magabiztosabbnak bizonyult, és győzelmével biztosította továbbjutását a középdöntőbe.

Horvátország 28–20-ra legyőzte Angola válogatottját. A horvátok az első meccsükön meglepetésre csupán döntetlent játszottak a japánokkal. Sikerükkel a horvátok biztosították továbbjutásukat a középdöntőbe.

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 27–26-ra legyőzte Lengyelországot vasárnap az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. A spanyolok ezzel biztosították továbbjutásukat a B-csoportból, és a középdöntőben a magyarokkal is találkoznak.

A D-csoportban az olimpiai és világbajnoki címvédő Dánia húsz góllal győzte le a Kongói DK együttesét, és szintén továbbjutott.

Eredmény, csoportkör, 2. forduló:

B-csoport (Új Főváros): • Brazília–Tunézia 32–32 (20–16) • Spanyolország–Lengyelország 27–26 (14–11). A csoport állása: 1. Spanyolország 3 pont, 2. Lengyelország 2 (56-55), 3. Brazília 2 (61-61), 4. Tunézia 1.

C-csoport (Alexandria): • Katar–Japán 31–29 (15–16) • Horvátország–Angola 28–20 (12–11). Az állás: 1. Katar 4 pont, 2. Horvátország 3, 3. Japán 1, 4. Angola 0.

D-csoport (Kairó): • Argentína–Bahrein 24–21 (12–10) • Dánia–Kongói DK 39–19 (23–10). Az állás: 1. Dánia 4 pont (73–39), 2. Argentína 4 (52–43), 3. Bahrein 0 (41–58), 4. Kongói DK 0 (41–67).

A csoportok első három helyezettje jut a középdöntőbe.