EHF-kupa: 12 másodpercen múlt a Fehérvár győzelme

Székesfehérvár női kézilabdacsapata hazai pályán 25–25-ös döntetlent játszott vasárnap a Brest Bretagne csapatával az EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában.

A fehérváriak az első csoportkörben kikaptak öt góllal az orosz Kuban Krasznodar vendégeként, majd 34–21-re nyertek Lipcsében. A harmadik meccs félidejében még az ellenfél vezetett, aztán a hajrá izgalmasan alakult: 25–24-re az Albánál volt az előny, de a Brest 12 másodperccel a vége előtt egy megszerzett labdával, gyors indítás végén kiegyenlített.

A kontinentális versengésben négy kvartettben zajlanak a küzdelmek, az oda-vissza alapon játszott körmérkőzések zárultával az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe. Ez az első alkalom, hogy a nőknél csoportkört rendeznek az EHF-kupában, amely a KEK nyári megszüntetése után második számú európai kupasorozattá lépett elő.

Korábban hétgólos vereséget szenvedett az Érd a norvég Byasen otthonában. Pedig a magyar csapat remekül kezdett, a félidőben még két góllal vezetett, a második félidő közepétől azonban a trondheimi gárda fokozatosan elhúzott és végül magabiztosan nyert.

Eredmények, 3. forduló:

B-csoport: • Székesfehérvári Alba Fehérvár KC–Brest Bretagne (francia) 25–25 (14–15) • Kuban Krasznodar (orosz)–HC Lipcse (német) 32–24 (19–10). A csoport állása: 1. Brest 5 pont, 2. Kuban 4, 3. ALBA FEHÉRVÁR 3. Lipcse 0.C-csoport: • Byasen Trondheim (norvég)–Érdi HC 35–28 (15–17) • SG BBM Bietigheim (német)–Rosztov-Don (orosz) 20–23 (11–13). Az állás: 1. Byasen 4 pont (97–91), 2. Rosztov-Don 4 (74:73), 3. ÉRD 2 (87–89), 4. Bietigheim 2 (86–91).