Cincinnati: Halep egyéniben, Niculescu párosban döntős

Pénteken Simona Halep bejutott az elődöntőbe a egyesült államokbeli Cincinnatiben rendezett, 2,8 millió dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női versenyében, a szombati folytatásban pedig a finálét is kiküzdötte. Monica Niculescu a tajvani Szu-vej Hszie oldalán bejutott a páros döntőbe, ám ott vereséget szenvedett.

A negyeddöntőben a világranglista második helyén álló román teniszező 6:4, 7:6 (1) arányban győzte le a magyar származású, brit színekben versenyző 26 esztendős Konta Johannát.

Halepnek 1 óra és 50 perc alatt sikerült nyernie, WTA-tornán ez az első győzelme a világranglista 7. pozícióját elfoglaló Konta ellen.

Miután az első szettet megnyerte 6-4-re, a második játszmában 5:3-as állásnál két, 6:5-nél három meccslabdához jutott Halep, ellenfele azonban hárította ezeket. A rövidítést végül 7–1-re hozta a román játékos.

Lapzárta után döntőt játszhatott Simona Halep az Ohio államban rendezett tornán. A 25 éves konstancai teniszező két sima szettben, 6:2, 6:1 arányban győzte le az elődöntőben az Egyesült Államokat képviselő Sloane Stephenst (151. a világranglistán). Amennyiben megnyeri a finálét, Halep – pályafutása során először – világelső lehet.

Halep végig uralta az elődöntőt, amelyet 55 perc után nyert meg, úgy, hogy 24 éves ellenfelének egyetlen bréklabdája sem volt a két játszma alatt.

A döntőben a világranglista 6. helyén álló, 23 éves Garbine Muguruza Blanco Halep ellenfele. A spanyol játékos a cseh Karolina Plískovát győzte le az elődöntőben 6:3, 6:2-re. Halep és Muguruza három alkalommal találkozott eddig egymással a pályán, kétszer a spanyol, egyszer a román nyert.

A román lány eddigi teljesítménye 260 970 dollárt és 585 világranglista-pontot ér.

Halep 2015-ben döntőt játszott Cincinnatiben, de vereséget szenvedett az amerikai Serena Williamstől. Tavaly az elődöntőig jutott, a legjobb négy között a német Angelique Kerber győzte le.

Eddig nem közölt eredmények:

Férfiak, nyolcaddöntő: Kyrgios (ausztrál)–Karlovics (horvát) 4:6, 7:6 (6), 6:3; Nadal (spanyol, 1.)–Ramos-Vinolas (spanyol) 7:6 (1), 6:2. Negyeddöntő: Kyrgios–Nadal 6:2, 7:5; Ferrer (spanyol)–Thiem (osztrák, 3.) 6:3, 6:3; Dimitrov (bolgár, 7.)–Szugita (japán) 6:2, 6:1; Isner (amerikai, 14.)–Donaldson (amerikai) 7:6 (4), 7:5. Elődöntő: Dimitrov–Isner (amerikai, 14.) 7:6 (4), 7:6 (10); Kyrgios (ausztrál)–Ferrer (spanyol) 7:6 (3), 7:6 (4).Nők, nyolcaddöntő: Ka. Plískova (cseh, 1.)–Giorgi (olasz) 6:3, 4:6, 6:0; Görges (német)–Szvitolina (ukrán, 5.) 7:5, 6:4; Stephens (amerikai)–Makarova (orosz) 2:6, 6:3, 6:4. Negyeddöntő: Muguruza Blanco (spanyol, 4.)–Kuznyecova (orosz, 8.) 6:2, 5:7, 7:5; Ka. Plískova–Wozniacki (dán, 6.) 6:2, 6:4; Halep (2.)–Konta (brit, 7.) 6:4, 7:6 (1); Stephens (amerikai)-Görges (német) 6:1, 7:6 (3). Elődöntő: Muguruza Blanco–Ka. Plískova 6:3, 6:2; Halep–Stephens 6:2, 6:1.

A cincinnati torna női páros versenyében Monica Niculescu és társa, a tajvani Szu-vej Hszie bejutott a fináléba a pénteki játéknapon, miután 6:4, 7:6 (6) arányban legyőzték a Sania Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai) duót (Niculescuék előzőleg ugyanaznap a negyeddöntőben az ukrán Ljudmila Kicsenok, Leszia Curenkót duót verték 6:2, 7:5-re). A döntőben azonban szettelőnyről, 4:6, 6:4, 10–7 arányban vesztettek a Jung-zsan Csan, Martina Hingis (tajvani, svájci) páros ellen. Niculescuék 75 575 dolláros csekkel és 585 WTA-ponttal vigasztalódhattak a tornán nyújtott teljesítmény alapján.

*

A férfiak ugyanott rendezett, 5 millió összdíjazású versenyén a negyeddöntő jelentette a végállomást a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău párosnak. A holland, román kettős 7:6 (6), 6:4 arányú vereséget szenvedett a Jamie Murray, Bruno Soares (brit, brazil, 3.) duótól. A tavaly döntős Tecăuék 37 250 dolláros csekkel és 180 ATP-ponttal vigasztalódhattak.