CFR 1907: visszahódított elsőség

A labdarúgó Betano I. liga 23. fordulójának zárómérkőzésén győzött a Kolozsvári CFR 1907 csapata, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban hétfőn este 2–0 (1–0) arányban jobbnak bizonyult a Chiajnai Concordiánál, s ezzel visszaállt a táblázat élére.

A vasutasok sikere a brazil hátvéd Paulo Vinícius (45. perc), és az egyik új szerzemény Sebastian Arpad Mailat (59. perc) nevéhez fűződik. Előbbi az argentin Juan Emmanuel Cúlio szögletbeívelését fejelte a hálóba, utóbbi fordulásból, védhetetlenül lőtt a 16-oson belülről kapus bal felső sarkába.

A CFR 1907 a 75. percben növelhette volna az előnyét, amikor Cătălin Sorin Popa piteşti-i játékvezető büntetőt ítélt, amikor Alessandro Caparco szabálytalankodott George Ţucudean ellen. A 11-est Cúli végezte el, de gyenge lövését hárította az olasz hálóőr.

A Concordia legnagyobb helyzetét, a CFR-nél két ízben is megfordult csatár, Cristi Bud hagyta ki még 1–0-s vezetésnél, lövése a kapufát találta el.

A sikerrel a kolozsvári együttes visszaállt az élre, amelyet csak két napig hódított el tőle a korábban játszó FCSB.

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Arlauskis – Peteleu, Vinícius, Andrei Mureșan, Camora – Hoban, Djokovics – Ioniță II. (91. perc Valentin Costache), Cúlio (87. perc Bordeianu), Mailat – Țucudean (82. perc Omrani); vezetőedző: Dan Petrescu.Concordia: Caparco – Bărboianu, Albu, Manasse, Fota – Babics, Bucșa, Deaconu (54. perc Bud) – Grădinaru (66. perc Bawab), Batin (76. perc Nivaldo), Bumba; vezetőedző: Ion Moldovan.Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Chiajnai Concordia 2–0 (gól: Paulo Vinícius – 45. és Sebastian Arpad Mailat – 59. perc; Juan Emanuel Cúlio a 75. percben kihagyott egy 11-est).

A 24. fordulót péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Temesvári ACS Poli–Voluntari-i FC (18 órakor, Look Plus) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán (20.45 órakor Look tv). Szombaton: • Bukaresti Juventus–Konstancai Viitorul (18 órakor, Look Plus) • FCSB–Kv. CFR 1907 (20.45 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Krajovai Universitatea SK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (20.45 órakor, Look tv). Hétfőn: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Botoşani-i FC (18 órakor, Look Plus) • Concordia–Bukaresti Dinamó (20.45 órakor, Look tv). Az állás:

1.      Kv. CFR     23     16     4       3       37–12         52

2.      FCSB         23     15     5       3       47–15         50

3.      Krajova      23     12     8       3       38–25         44

4.      Astra 23     10     8       5       32–22         38

5.      Botoşani     23     10     6       7       26–23         36

6.      Viitorul      23     10     5       8       30–20         35

7.      Dinamó      23     10     5       8       33–24         35