CFR 1907: továbbjutás a kupában

A Konstancai Viitorul és a Gyurgyevói/Giurgiui Astra után a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata is bejutott a legjobb négy közé a Román Kupában. Sepsiszentgyörgyön is „olaszos” győzelmet ért el Alin Minteuan együttese.

A Sepsi OSK ellen helyet kapott néhány, a bajnokságban kevesebbet használt játékos, így a kapuban a spanyol Jesús Fernández Collado védett, s a győztes gólt a csatárként bevetett 20 éves Valentin Costache középpályás lőtte.

A négyszeres kupagyőztes (2007–2008, 2008–2009, 2009–2010, 2015–2016) találata a 60. percben született, és súlyos védelmi hiba előzte meg. Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyt, majd az első komoly helyzetet a vasutasok hagyták ki: Ciprian Deac csapatkapitány szabadrúgását a francia–algériai Billel Omrani fejelte kapura, de Fejér Béla hárított. Az első negyedóra végén a lengyel Seabstian Rudol eladta a labdát, amelyre Omrani csapott le, kitűnően indította Costachét, aki idénybeli első, összességében második CFR-es gólját vérbeli csatár módjára érte el (0–1).

A Sepsi OSK Florin Ştefan (16. perc), a veterán, 38 éves Hadnagy Attila (50. és 94. perc) és Adrian Rus (93. perc) révén hagyott ki helyzetet.

Minteuan kinevezése óta a második mérkőzésén ismét 1–0-ra nyert, a múlt hét végén Jászvásárban ért el „olaszos” győzelmet a csapata.

A CFR 1907 összeállítása: Jesús Fernéndez Collado – Andrei Peteleu, Lang Ádám, Andrei Mureşan, Mario Camora – Ciprian Deac, Ovidiu Hoban (76. perc Damjan Djokovics), Mihai Cătălin Bordeianu – Alexandru Ioniţă II. (88. perc Thierry Moutinho), Billel Omrani, Valentin Costache (84. perc Cristian Manea).

Végeredmény: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Valentin Costache – 60. perc). Csütörtökön játsszák a Csíkszeredai FK (III. liga)–Krajovai Universitatea SK mérkőzést.

A bajnokságban vasárnap ismét a Sepsi lesz a CFR 1907 ellenfele, vasárnap 20 órakor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezik a mérkőzést az alapszakasz 26., utolsó fordulójának keretében (a jegyeket a www.bilete.ro honlapon árulják).