CFR 1907: Remi Medgyesen

A Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapata gól nélküli döntetlenre végzett Medgyesen a Gázmetánnal a román labdarúgó élvonal hatodik fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A remi az éllovasi pozíciójába került a vasutasoknak, mivel az esti meccsen a FCSB kiütéssel nyert.

Antonio Conceicao sok újdonsággal állt ki a medgyesi mérkőzésre, egyesek sérülés miatt nem szerepeltek, másokat kímélni akart a csütörtöki Bajnokok Ligája-találkozóra. Először állt kapuba a frissen igazolt, Real Madridban is megfordult Jesus Fernandez – a pontszerzés javarészt neki köszönhető, mivel parádésan védett, s legalább négy esetben tiszta gólhelyzetben mentett. Húsz percnyi lehetőséget kapott a brazil válogatott sztár, a szintén nemrég leszerződött Julio Baptista, a „Bestia” becenevű játékos a 70. percben állt be. Első meccsét játszotta a meggypirosaknál Andrei Radu is (ő viszont kis híján öngólt lőtt). A hátvédsorban helyet kapott a magyar válogatott Lang Ádám is.

A Gázmetántól Chamed (3. és 39. perc), Cristea (39.), Caiado (45.) és Ely Fernandes (67.) hagyott ki nagyobb helyzetet, a vendégektől csak Tambe (9. és 53. perc) és Ioniţă II (50.) veszélyeztetett.

Mihai Teja együttese közel húsz percet emberhátrányban volt, miután Sorin Buşu megkapta a második sárga lapját a krajovai Sebastian Colţescu játékvezetőtől.

A CFR 1907 csapata: Jesus Fernandez – Peteleu, Andrei Mureşan, Lang, Radu – Ioniță II. (70. perc Baptista), Bordeianu, Males – Costache (59. perc Mailat), Tambe, De Luca (46. perc Omrani).

A vasutasok számára következik a csütörtöki, 20 órakor kezdődő BL-visszavágó a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, az összecsapást élőben közvetíti a Look Plus, a Telekom Sport1 és a Telekom Sport 5 tévéadó. A CFR 1907-nak 2–0-s hátrányt kell ledolgoznia a luxemburgi F91 Dudelange ellen.

Végeredmény: • Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 0–0 (kiállítva: Sorin Buşu – 72. perc, Gázmetán).

A nap másik mérkőzésén Ovidiuban háromgólos sikert ért el az FCSB, igaz Gheorgeh Hagi együttese, a házigazda Konstancai Viitorul már az 5. perctől emberhátrányba került, midőn a nagykárolyi Kovács István játékvezető piros lapot mutatott fel Virgil Ghiţănak.

Eredmény: • Konstancai Viitorul–FCSB 1–4 (gól: Ionuţ Vână – 71. perc, illetve Florinel Coman – 45., Dennis Man – 52., Daniel Benzar – 82. és Raul Rusescu – 89. perc).

A fővárosi csapat is kétgólos hátrányt kell, hogy ledolgozzon csütörtökön a Bécsi Rapid ellen (3–1 volt az első meccsen), a bukaresti Nemzeti Arénában a találkozó 21.30-kor kezdődik (még nem jelentették be, hogy követhető-e tévén).

Az állás: 1. FCSB 13/6, 2. KV. CFR 1907 12/6, 3. Astra 10/6 (8–4), 4. Dinamó 10/6 (11–11), 5. Călăraşi 9/6, 6. Gázmetán 8/6, 7. Sepsi 7/5 (5–4), 8. Hermannstadt 7/6 (7–7), 9. Viitorul 7/6 (6–7).

Fedőkép: Először szerepelt a vasutasoknál Julio Baptista