CFR 1907: Menetrendszerű győzelem

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapatát nem zökkentette ki a búcsú a Román Kupától, 3–0 (2–0) arányú győzelmet aratott a Medgyesi Gázmetán felett a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a román élvonalbeli bajnokság 11. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

A gólokon a brazil Paulo Vínicius, a francia Kevin Boli és a francia–algériai Billel-Abdel Omrani osztozott.

A 20. percben már rezgett a háló, balról Ciprian Deac ívelt be szabadrúgást, kitűnően találta meg az üresen álló Víniciust, aki a földre bólintotta a labdát, az meg a bal felső sarokban kötött ki (1–0). Ez volt a brazil első gólja ebben az idényben. Az előnyt Valentin Costache növelhette volna, de lövését megfogta Răzvan Pleşca kapus. A második találat így is összejött még szünet előtt, s mondhatni tükörképe volt az előzőnek: Deac ezúttal jobbról rúghatta a szabadrúgást, amelyről Vínicius ugyan lemaradt, de a másik hátvéd, Boli még jobb helyzetben fejelhetett a kapuba (2–0).

A Gázmetán szépíthetett volna a második félidő elején a svéd születésű Nicolao Manuel Dumitru Cardoso (édesapja román, édesanyja brazil) és a kolozsvári születésű, CFR-nél nevelkedett Sergiu Buş helyzeteinél, de mindkettő kimaradt. A 16-oson belül Costache átugrotta a labdát, ezzel teremtett lehetőséget Omraninak, hogy lőjön, a labda pedig két Gázmetán védő meg a kapus statisztálása mellett a hálóban kötött ki.

Ezzel a mérkőzéssel Dan Petrescu vezetőedző letöltötte eltiltását, de most még Alin Minteauan irányította az együttest a kispadról.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Andrei Peteleu, Kevin Boli, Paulo Vinícius, Mario Camora – Cătălin Itu, Ovidiu Hoban, Adrian Alexandru Păun – Ciprian Deac, Lacina Traoré (45. perc Billel-Abdel Omrani; 63. perc Michael Pereira), Valentin Costache (80. perc Juan Emmanuel Cúlio).

A mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Medgyesi Gázmetán 3–0 (gól: Paulo Vínicius – 20. perc, Kevin Boli – 42. perc és Billel-Abdel Omrani – 56. perc).

További vasárnapi eredmény: • Clinceni-i Academica–Bukaresti Steaua 0–3 (Florin Tănase – 10., Florinel Coman – 65. és Olimpiu Moruţan – 80. perc; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette).

Korábbi eredmények: • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 2–1 (Mattia Montini – 51. és Ante Puljics – 78. perc, illetve Ionuţ Balaur – 75. perc; a Voluntari játékosa, Mihai Căpăţînă a 63. percben 11-est hibázott; kiállítva: Deian Sorescu – 71. perc, Dinamó) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Botoşani-i FC 0–1 (Enriko Papa – 47. perc) • Târgoviştei Chindia–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–0 (Vadim Raţă – 83. perc).

A forduló két hétfői mérkőzéssel a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Krajovai Universitatea–Konstancai Viitorul összecsapással zárult.

Az állás: 1. Kv. CFR 1907 24 pont/11 mérkőzés, 2. Viitorul 21/10, 3. Krajova 19/10, 4. Gázmetán 18/11, 5. Jászvásár 16/10, 6. Botoşani 15/11, …, 8. FCSB 14/11, …, 13. Clinceni 9/11.

Borítókép: Ciprian Deac (labdával) két gólpasszt is adott a mérkőzésen – WWW.CFR1907.RO