CFR 1907: kiváló folytatás öngóllal

A romániai labdarúgó élvonal folytatásának rangadóját vasárnap este a Kolozsvári CFR 1907 csapata játszotta az FCSB ellenében – a rájátszás harmadik fordulójában a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus mérkőzést egy öngól döntötte el.

A találkozót az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette. A vasutasok játékoslistáján nem szerepelt a sérült George Ţucudean csatár.

A kolozsvári helyzetek sorát Valentin Costache kezdte el, de az 5. percben a kapu fölé fejelt, előtte viszont a 2. percben Florin Tănase és Darius Olaru veszélyeztetett a vendégektől. A támadások java részét a fővárosiak vezették, ennek ellenére a vasutasok szereztek gólt: a 23. percben egy szöglet nyomán a horvát Damjan Djokovics lőtte be a labdát a kapu előterébe, ott meg Ovidiu Popescu szerencsétlenül piszkált bele, gyakorlatilag a tehetetlen Andrei Vlad kapujába passzolt (1–0).

Tíz perccel később Ciprian Deac szabadrúgása alig ment mellé, utána viszont Florinel Coman és Dennis Man előtt nyílt lehetőség egyenlítésre gyors egymásutánban, de mindkét lövésnél remekül hárított a litván Giedrius Arlauskis kapus.

A második félidőben a csereként beállt venezuelai Mario Rondón oldalhálóba lőtt. A 65. percben ismét Man tette próbára a kolozsváriak hálóőrét, de ezúttal sem tudta legyőzni. Öt perccel később Arlauskis kapufára hárította Coman lövését is. A 74. percben Rondónnak lehetett volna lehetősége növelni az előnyt, a hajrában pedig Olaru elszalasztotta az egyenlítés lehetőségét.

A sikernek köszönhetően a CFR-nek hét pontra nőtt az előnye az FCSB-vel szemben, gyakorlatilag most már csak a Krajovai Universitatea tudja még befogni az újabb, sorozatban harmadik bajnoki címéért folytatott hajszában.

A CFR 1907 összeállítása: Giedrius Arlauskis – Mario Camora, Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Sousa, Mateo Susics – Damjan Djokovics, Mihai Bordeianu, Cătălin Itu – Valentin Costache, Billel-Abdel Omrani; cserék: Mario Rondón, Adrian Păun, Claudiu Petrila, Alex Chipciu, Luís Aurélio Coimbra; vezetőedző: Dan Petrescu.

Eredmény, I. liga, felsőház, 3. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 1–0 (gól: Ovidiu Popescu – 23. perc, öngól).

Hétfő este 8 órakor játsszák a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Medgyesi Gázmetán mérkőzést (élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport 1 és a Telekom Sport 1 tévéadó). A Krajovai Universitatea FC–Botoşani-i FC összecsapást elhalasztották.

A táblázaton: 1. KV. CFR 1907 33 PONT/3 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 26/3 (6–4), 3. Krajova 26/2 (3–5), 4. Astra 24/2 (2–2), 5. Botoşani 24/2 (2–3), 6. Gázmetán 23/2.

Alsóház: • Voluntari-i FC–Clinceni-i Academica 3–0 (gól: Marko Simonovski – 21., Miguel Santos – 27., öngól és Alexandru Tudorie – 76. perc; kiállítva: Alexandru Vlad – 84. perc, Voluntari) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 1–1 (Fülöp István – 25. perc, illetve Yazalde Gomes Pinto – 46. perc) • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–1 (Andrei Ciobanu – 26. és Virgil Ghiţă – 72. perc, illetve Juan Pablo Passaglia – 37. perc). A Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia találkozót elhalasztották.

Az állás: 1. Viitorul 27 pont/3 mérkőzés, 2. Sepsi 20/3, 3. Hermannstadt 18/3, 4. Dinamó 17/2, 5. Voluntari 15/3 (4–1), 6. Jászvásár 15/3 (3–3), 7. Chindia 14/2 (1–2), 8. Clinceni 14/3 (3–6).

Borítókép: Ciprian Deac támadásban – FOTÓ: WWW.CFR1907.RO