Bajnokságról bajnokságra: történelmi csúcs dőlt meg Angliában

A spanyol és az angol labdarúgó-bajnokság hagyott egy-egy mérkőzést hétfőre, utóbbin Ryan Giggs rekordja dőlt meg.

Primera División

A Real Betis hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Levante csapatát a spanyol bajnokság hatodik fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A sevillai együttes negyedszer – sorozatban harmadszor – nyert az élvonal mostani idényében. Alin Toşcát nem nevezték a házigazdák.

Eredmény: • Real Betis Sevilla–Levante 4–0. Az állás: 1. FC Barcelona 18 pont, 2. Atlético Madrid 14, 3. Sevilla 13, 4. Valencia 12 (12–5), 5. Betis 12 (10–7), 6. Real Madrid 11, …, 9. Levante 9.

Történelmi rekordot hozott az Arsenal győzelme az angol bajnokság hatodik fordulójának zárómérkőzésén, de a főszereplőt a vendégeknél kell keresnünk. A londoniak egy viszonylag sima mérkőzésen, Alexandre Lacazette duplájával 2–0-ra nyertek a West Bromwich Albion ellen, de a történelemkönyvekbe nem a PL-ben először duplázó francia csatár kerül majd be.

A vendégeknél kezdőként nevezett Gareth Barry 633. mérkőzésén jutott szóhoz a Premier League-ben, ezzel pedig már ő a PL történetének legtöbbször pályára lépő játékosa. Eddig a Manchester United legendája, Ryan Giggs tartotta a csúcsot.

Barry az Aston Villa színeiben mutatkozott be az angol élvonalban, játszott a Manchester Cityben, ahol 2011-ben FA-kupát, 2012-ben bajnoki címet nyert, majd az Everton, végül a WBA következett. Eddig 21 szezont húzott le az angol futball legmagasabb szintjén, középpályásként 52 gólt szerzett, az angol válogatottban 53 alkalommal lépett pályára.

Ryan Giggs már gratulált is az új rekordernek és további sok-sok mérkőzést kívánt Barrynek.

Eredmény: • Arsenal–West Bromwich Albion 2–0. A sorrend: 1. Manchester City 16 pont (21–2), 2. Manchester United 16 (17–2), 3. Chelsea 13, 4. Tottenham Hotspur 11 (10–5), 5. FC Liverpool 11 (12–11), 6. Watford 11 (9–10), 7. Arsenal 10, …, 12. WBA 8.

Fedőkép: Az új rekorder Gareth Barry