Bajnokságról bajnokságra, focikörkép

A spanyol labdarúgó-bajnokságban folytatták hétközi fordulót, az angolban ismét bajnoki mérkőzéseket pótoltak.

Primera División

A Real Madrid 6–2-re győzött a Deportivo otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján. A vendégektől Florin Andone góllal és gólpasszal járult hozzá csapata teljesítményéhez.

Eredmények: • Leganés–Las Palmas 3–0 • FC Valencia–Real Sociedad 2–3 • FC Barcelona–Osasuna Pamplona 7–1 • Deportivo La Coruńa–Real Madrid 2–6. További három meccs lapzárta után ért véget. A dobogón: 1. Barcelona 78 pont/34 mérkőzés (101–33), 2. Real Madrid 78/33 (90–38), 3. Atlético Madrid 68/34.

Az angol bajnokság 28. fordulójából elhalasztott mérkőzések pótlásán: • Arsenal–Leicester City 1–0 • Middlesbrough–Sunderland 1–0 • Crystal Palace–Tottenham Hotspur 0–1. Az élen: 1. Chelsea 78 pont/33 mérkőzés, 2. Tottenham  74/33, 3. FC Liverpool 66/34, 4. Manchester City 64/32, 5. Manchester United 63/32, 6. Arsenal    60/32.

Magyar Kupa: Vasas és Fradi előny

A Vasas két góllal legyőzte a vendég Mezőkövesd együttesét a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének szerdai első felvonásán. A Szusza Ferenc Stadionban az angyalföldiek az első félidő ráadásában Berecz Zsombor révén szerezték meg a vezetést, majd nem sokkal a szünetet követően Kulcsár Tamás állította be a végeredményt. A címvédő Ferencváros esélyt sem adott ellenfelének, a harmadosztályú Budafoknak: Thomas Doll együttese 8-0-ra ütötte ki riválisát.

Magyar Kupa, elődöntő, első mérkőzés: • Budapesti Vasas–Mezőkövesd Zsóry FC 2–0 (gól: Berecz – 45 + 1. és Kulcsár T. – 49. perc) • Ferencvárosi TC–Budafoki MTE (NB III.) 8–0 (Bognár I. 2 – 13. és 41., Böde 2 – 26. és 55., Varga R. – 38., Moutari – 44., továbbá Djuricin 2 – 57. és 58. perc).