Bajnokok Ligája: Neymar és a PSG kitett magáért

A Paris Saint-Germain szerdán fölényes, 6–1-es győzelmet aratott a vendég Crvena Zvezda felett a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Ezzel megszakadt a belgrádi csapat hosszú veretlenségi sorozata, ugyanis legutóbb februárban, az orosz CSZKA Moszkva otthonában az Európa Liga rájátszásában kapott ki.

A mesterhármast elért Neymar az első és a második félidőben is betalált szabadrúgásból, és 30 góljával, Kakával holtversenyben a Bajnokok Ligája legeredményesebb brazilja lett.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

A-csoport: • Atlético Madrid (spanyol)–FC Bruges (belga) 3–1 (gól: Antoine Griezmann 2 – 28. és 67., valamint Koke – 94. perc, illetve Arnaut Groeneveld – 39. perc) • Borussia Dortmund (német)–AS Monaco (francia) 3–0 (Jacob Bruun Larsen – 51., Francisco „Paco” Alcacer – 72. és Marco Reus – 92. perc; Alcacer a 69. percben 11-est hibázott). A csoport állása: 1. Dortmund 6 pont (4–0), 2. Atlético 6 (5–2), 3. Bruges 0 (1–4), 4. Monaco 0 (1–5).B-csoport: • Tottenham Hotspur (angol)–FC Barcelona (spanyol) 2–4 (Harry Kane – 52. és Erik Lamela – 66. perc, illetve Philippe Coutinho – 2., Ivan Rakitics – 28., továbbá  Lionel Messi 2 – 56. és 90. perc) • PSV Eindhoven (holland)–Milánói Internazionale (olasz) 1–2 (Pablo Rosário – 27. perc, illetve Radja Nainggolan – 44. és Mauro Icardi – 60. perc). Az állás: 1. Barcelona 6 pont (8–2), 2. Inter 6 (4–2), 3. Tottenham 0 (3–6), 4. PSV 0 (1–6).

C-csoport: • Paris Saint-Germain (francia)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 6–1 (Neymar 3 – 20., 22. és 81., Edinson Cavani – 37., Angel Di María – 41., valamint Kylian Mbappé – 70. perc, illetve Marko Marin – 74. perc) • SSC Nápoly (olasz)–FC Liverpool (angol) 1–0 (Lorenzo Insigne – 90. perc; a találkozót a magyar Kassai Viktor vezette). Az állás: 1. Nápoly 4 pont, 2. PSG 3 (8–4), 3. Liverpool 3 (3–3), 4. Crvena Zvezda 1.

D-csoport: • Lokomotív Moszkva (orosz)–FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német) 0–1 (Weston McKennie – 88. perc) • FC Porto (portugál)–Galatasaray Iszutambul (török) 1–0 (Moussa Marega – 49. perc). Az állás: 1. Porto és Schalke 4–4 pont (egyaránt 2–1-es gólarány), 3. Galatasaray 3, 4. Lokomotív 0.

Antoine Griezmann második gólja volt a BL-sorozat 8000. találata.

Keddi meccsek

Kedden kezdetét vette a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulója.

Szalai Ádámék a végén buktak el a Manchester City ellen, kikapott a Real Madrid, iksszel zárult a Bayern München–Ajax és a Manchester United–Valencia meccs.

A Hoffenheimban Szalai kezdőemberként szerepelt, az 53. percben lecserélték.

E-csoport: • Bayern München (német)–Ajax Amszterdam (holland) 1–1 (gól: Mats Hummels – 4. perc, illetve Noussair Mazraui – 22. perc) • AEK Athén (görög)–Benfica Lisszabon (portugál) 2–3 (Viktor Klonaridis – 53. és 64. perc, illetve Harisz Seferovics – 6., Álex Grimaldo – 15. és Alfa Semedo – 75. perc; kiállítva: Rúben Dias – 45. + 4. perc, Benfica). A csoport állása: 1. Ajax 4 pont (4–1), 2. Bayern 4 (3–1), 3. Benfica 3, 4. AEK 0.F-csoport: • Olympique Lyon (francia)–Sahtar Donyeck (ukrán) 2–2 (Moussa Dembélé – 70. és Leo Dubois – 72. perc, illetve Junior Moraes 2 – 44. és 55. perc) • 1899 Hoffenheim (német)–Manchester City (angol) 1–2 (Ishak Belfodil – 1. perc, illetve Sergio Agüero – 8. és David Silva – 87. perc). Az állás: 1. Lyon 4 pont, 2. Man. City 3, 3. Sahtar 2, 4. Hoffenheim 1.G-csoport: • CSZKA Moszkva (orosz)–Real Madrid (spanyol) 1–0 (Nikola Vlaszics – 2. perc; kiállítva: Igor Akinfejev – 95. perc, CSZKA; a mérkőzést az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette) • AS Róma (olasz)–Viktoria Plzen (cseh) 5–0 (Edin Dzeko 3 – 3., 40. és 92., Cengiz Ünder – 64., valamint Justin Kluivert – 73. perc). Az állás: 1. CSZKA 4 pont, 2. Róma  3 (5–3), 3. Real Madrid 3 (3–1), 4. Plzen 1.H-csoport: • Torinói Juventus (olasz)–Young Boys Bern (svájci) 3–0 (Paulo Dybala 3 – 5., 33. és 69. perc; kiállítva: Mohamed Aly Camara – 79. perc, Young Boys) • Manchester United (angol)–Valencia CF (spanyol) 0–0. Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. MU 4, 3. Valencia 1, 4. Young Boys 0.