Bajnokok Ligája: Négy csapat már továbbjutott

A keddi csoportmérkőzések, a negyedik forduló után négy együttes már továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

Az eddigi eredmények után az angol Arsenal, a francia Paris Saint-Germain, a spanyol Atlético Madrid és a német Bayern München már a legjobb 16 között van.

A bolgár Razgrad Ludogorec vereséget szenvedett, habár negyedóra után 2–0-ra vezetett az Arsenal ellen. A hazaiak második gólját a román idegenlégiós Claudiu Keşerü lőtte.

Eredménye, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A-csoport: • Razgrad Ludogorec (bolgár)–Arsenal 2–3 (J. Cafú – 12. és Keserü – 15. perc, illetve G. Xhaka – 20., Giroud – 42., Özil – 88. perc) • FC Bázel (svájci)–Paris Saint Germain (francia) 1–2 (Zuffi – 76. perc, illetve Matuidi – 43 és Meunier – 90. perc) – a mérkőzést az aradi Ovidiu Haţegan vezette. A csoport állása: 1. Arsenal 10 pont (12–3), 2. PSG 10 (9–3), 3. Bázel 1 (2–8), 4. Razgrad 1 (4–13).

B-csoport: • Besiktas Isztambul (török)–SSC Nápoly (olasz) 1–1 (Quaresma – 79. perc, 11 m, illetve Hamsík – 83. perc) • Benfica Lisszabon (portugál)–Dinamó Kijev (ukrán) 1–0 (Salvio – 45. + 2. perc, 11 m). Az állás: 1. Nápoly 7 pont (9–7), 2. Benfica 7 (6–5), 3. Besiktas 6, 4. Kijev 1.

varosnapokHirdetés

C-csoport: • Manchester City (angol)–FC Barcelona (spanyol) 3–1 (Gündogan – 2 – 39. és 74., továbbá De Bruyne – 51. perc, illetve Messi – 21. perc) – a találkozón a magyar Kassai Viktor fújta a sípot • Borussia Mönchengladbach (német)–Celtic Glasgow (skót) 1–1 (Stindl – 32. perc, illetve M. Dembélé – 76. perc, 11 m). Az állás: 1. Barcelona 9 pont, 2. Man. City     7, 3. Mönchengladbach 4, 4. Celtic 2.

D-csoport: • PSV Eindhoven (holland)–Bayern München (német) 1–2 (Arias – 14. perc, illetve Lewandowski 2 – 34. és 73., az első 11 m) • Atlético Madrid (spanyol)–FK Rosztov (orosz) 2–1 (Griezmann 2 – 29. és 93. perc, illetve Azmun – 30. perc). Az állás: 1. Atlético 12 pont, 2. Bayern 9, 3. PSV 1 (4–9), 4. Rosztov 1 (3–10).