Vb-selejtezők: győzelemmel lett harmadik a Storck-csapat

A magyar labdarúgó-válogatott kedden egy sovány góllal legyőzte a Feröer-szigetek csapatát, így megtartotta harmadik helyét a világbajnoki selejtezőcsoportban.

A győztes gólt a szünetben csereként beállt Böde Dániel szerezte, aki szinte napra pontosan két éve is nyerőembernek bizonyult a szigetországiakkal szemben. Akkor szintén csereként beállva az ő két találatával fordítottak a magyarok.

Bernd Storck szövetségi kapitány együttese 10 forduló alatt 13 ponttal végzett a harmadik helyen, így lemaradt a 2018-as oroszországi világbajnokságról – ahogy az előzőekről is 1986 óta mindig. Az évet két barátságos meccsel zárja a nemzeti csapat novemberben Luxemburg és a vb-résztvevő Costa Rica ellen.

A mintegy 20 ezer néző előtt a budapesti Groupama Arénában lebonyolított találkozót az izraeli Roi Reinshreiber vezette.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló, B-csoport: • Magyarország–Feröer-szigetek 1–0 (gólszerző: Böde Dániel – 81. perc).

A két csapat összeállítása:

MAGYARORSZÁG: Gulácsi Péter – Fiola Attila, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Szabó János – Stieber Zoltán (66. perc Nagy Dániel), Pátkai Máté, Nagy Ádám, Dzsudzsák Balázs – Ugrai Roland (88. perc Sallai Roland), Eppel Márton (46. perc Böde Dániel); szövetségi kapitány: Bernd Storck (Németország).

FERÖER-SZIGETEK: Gunnar Nielsen – Ári Jonsson, Rógvi Baldvinsson, Atli Gregersen, Jónas Tór Naes – Sölvi Vatnhamar, Gilli Sörensen (72. perc Kaj Bartalsstovu), Fródi Benjaminsen (66. perc Hallur Hansson), Jóan Edmundsson – René Joensen, Odmar Faerö (88. perc Klaemint Olsen); szövetségi kapitány: Éars Olsen (Dánia).

A 81. percben Dzsudzsák jobb oldali szögletét követően Böde első próbálkozását még hárította a feröeri kapus, de a kipattanót közelről már a hálóba passzolta (1–0).

A hajrában már nem változott az eredmény, de a közönség többször így is hangos skandálással jelezte, hogy elégedetlen a látottakkal. A lefújást követően ezt füttyszóval nyomatékosították a drukkerek, akik véleményüket a szurkolást megköszönő játékosoknak is kifejezték.

*

Az Európa-bajnok portugál labdarúgó-válogatott jutott ki egyenes ágon a világbajnokságra a magyarok csoportjából, miután a keddi, döntőnek is beillő összecsapáson két góllal legyőzte a vendég és eddig százszázalékos svájci csapatot.

További eredmények: • Lettország–Andorra 4–0 (gól: Ikaunieks – 11., Sabala 2 – 19. és 59. perc, valamint Tarasovs – 63. perc) • Portugália–Svájc 2–0 (Djourou – 41., öngól és André Silva – 57. perc). A csoport végeredménye:

*

A francia labdarúgó-válogatott is kijutott a jövő évi oroszországi világbajnokságra, miután 2–1-re legyőzte Fehéroroszországot az európai selejtezősorozat utolsó játéknapján, kedden, s ezzel megnyerte az A-csoportot.

Bár a hollandok Arjen Robben duplájával 2–0-ra legyőzték a svédeket Amszterdamban (az oranje sztárja a meccs után bejelentette visszavonulását), a skandinávokkal szembeni rosszabb gólkülönbségük miatt a pótselejtezőről is lemaradtak, vagyis a tavalyi Európa-bajnokság után a vb-n sem lesznek ott. Robben a mérkőzést követően bejelentette visszavonulását a válogatottól.

A H-csoport első helyezettje, Belgium már korábban biztosította a részvételét a jövő nyári tornán, ezzel együtt is magabiztosan győzte le Ciprust. Ebben a csoportban a görögök végeztek a második helyen. A második helyezettek összevetésében Szlovákia végzett a leggyengébb eredménnyel, így lemaradt a pótselejtezőről.

Európai vb-selejtezők, 10. (utolsó) forduló:

A-csoport: • Franciaország–Fehéroroszország 2–1 (gól: Griezmann 27. és Giroud – 33. perc, illetve Szaroka – 44. perc) • Luxemburg–Bulgária 1–1 (Thill – 3. perc, illetve Csocsev – 68. perc) • Hollandia–Svédország 2–0 (Robben 2 – 16. és 40. – a második 11 m). A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Franciaország 23 pont, 2. (és pótselejtezős) Svédország 19 (26–9), 3. Hollandia 19 (21-12), 4. Bulgária 13, 5. Luxemburg 6, 6. Fehéroroszország 5.H-csoport: • Belgium–Ciprus 4–0 (E. Hazard 2 – 12. és 63. – a második 11 m, T. Hazard – 52., továbbá  R. Lukaku – 78. perc) • Észtország–Bosznia-Hercegovina 1–2 (Antonov – 75. perc, illetve Hajrovics 2 – 48. és 84. perc) • Görögország–Gibraltár 4–0 (Toroszidisz – 32., Mitroglu 2 – 61. és 63., valamint Janniotasz – 78. perc). A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Belgium 28 pont, 2. (és pótselejtezős) Görögország 19, 3. Bosznia-Hercegovina 17, 4. Észtország 11, 5. Ciprus 10, 6. Gibraltár 0.

A pótselejtezős csapatok: Svájc, Olaszország, Dánia, Horvátország, Svédország, Észak-Írország, Görögország, Írország.

*

Véget értek a 2018-as labdarúgó világbajnokság selejtezői Dél-Amerikában is: Lionel Messi mesterhármasa megmentette az argentinokat a kiesés szégyenétől, Peru interkontinentális selejtezőt vívhat, Uruguay és Kolumbia továbbjutott, Chile és Paraguay azonban nagyon elrontotta az utolsó kört. Brazília már korábban megszerezte az oroszországi repülőjegyeket.

Eredmények: • Ecuador–Argentína 1–3 (gól: R. Ibarra 1., illetve Messi 3 – 12., 20. és 62. perc) • Brazília–Chile 3–0 (Paulinho – 55., valamint G. Jesus 2 – 57. és 93. perc) • Paraguay–Venezuela 0–1 (Y. Herrera – 84. perc) • Peru–Kolumbia 1–1 (Paolo Guerrero – 76. perc, illetve James Rodríguez – 56. perc) • Uruguay–Bolívia 4–2 (M. Cáceres – 40., Cavani – 42., továbbá Luis Suárez 2 – 60. és 76. perc, ill. G. Silva – 24., öngól és Godín – 79.,  öngól).

A végeredmény: 1. Brazília 41 pont, 2. Uruguay 31, 3. Argentína 28, 4. Kolumbia 27, 5. Peru 26 (27–26), 6. Chile 26 (26–27), 7. Paraguay 24, 8. Ecuador 20, 9. Bolívia 14, 10. Venezuela 12.

Fedőkép: Böde (13-assal) ismét gólt lőtt Feröernek (MTI-fotó)