US Open: Babos Tímea döntős párosban

Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal az oldalán bejutott a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyének fináléjába.

A második kiemelt magyar, francia kettős a közép-európai idő szerint péntek hajnali elődöntőben a Samantha Stosur, Su-aj Csang ausztrál, kínai duóval találkozott. A verseny honlapja szerint az első szettben egy gyors brékváltás után úgy jutottak el 4:4-ig a felek, hogy mindenki simán hozta a maga adogatását. A felvonás hajrájában Babosék a legjobbkor vették el ismét ellenfelük szerváját, s ezt követően egy könnyed adogatójátékkal nyerték meg a 33 percig tartó játszmát.

A második játékrészben a tavaly a cseh Andrea Hlavackovával világbajnok magyar játékos és francia társa megint egyből brékelt, és 5:4-nél a győzelemért adogathatott. Ekkor kicsit elbizonytalanodott a második kiemelt duó, így Stosurék kiegyenlítettek. A rövidítésbe torkolló szettet végül mégis Babosék nyerték: a harmadik mérkőzéslabdájukat kihasználva jutottak be a US Open fináléjába.

„Nehéz mérkőzés volt, szerintem most nem játszottuk a legjobb teniszünket. Kifejezetten rosszul szerváltunk, talán ezt valamilyen szinten befolyásolta, hogy fedett pályán volt az elődöntő” – mondta a találkozót követően honlapján a 25 éves Babos.

„A lényeg, hogy az ilyen nehéz meccseken, amikor nem megy annyira, akkor is küzdünk, harcolunk, megpróbálunk megoldást találni. Ez most is sikerült” – tette hozzá a párosban világelső magyar teniszező.

Az elődöntő 1 óra 33 percet tartott.

Babos Tímea győzelmével történelmet írt, ugyanis ő az első magyar játékos, aki az amerikai nyílt teniszbajnokság valamelyik felnőtt versenyében döntőzhet.

Az Australian Open-bajnok magyar–francia páros a 13. kiemelt Ashleigh Barty, CoCo Vandeweghe (ausztrál, amerikai) kettőssel vívja majd a finálét közép-európai idő szerint vasárnap este nyolckor. Utóbbiak az első favorit cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova duót búcsúztatták szintén két szoros szettben.

Eredmények, női páros, elődöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Stosur, Csang (ausztrál, kínai) 6:4, 7:6 (4); Barty, Vandeweghe (amerikai, 13.)–B. Krejcikova, Siniakova (cseh, 1.) 6:4, 7:6 (6).

Serena Williams kilencedik Grand Slam-fináléjára készülhet

A hazai közönség előtt szereplő Serena Williams, valamint a japán Naomi Oszaka vívja majd szombaton a női egyes versenyének döntőjét.

A közép-európai idő szerint péntek hajnali elődöntőben elsőként az egyéniben hatszoros US Open-bajnok Williams lépett pályára, s könnyed mérkőzésen, mindössze 66 perc alatt győzte le a 19. helyen kiemelt lett Anasztaszija Szevasztovát. A 17-ként (előre) rangsorolt amerikai játékos szülési szabadsága utáni második, New York-ban összesen kilencedik GS-fináléjára készülhet. Legutóbb 2014-ben döntőzött hazai Grand Slamen.

„A közönség nagyon sokat segített az első két elveszített játékom után. Egy éve ilyenkor még az életemért küzdöttem, volt egy újszülött babám, így minden egyes alkalomért hálás vagyok, amikor játszhatok” – mondta a találkozó után a 36 éves Williams.

A második elődöntőben a tavaly döntős, ugyancsak amerikai Madison Keys a japán Naomi Oszakával találkozott. A 14. helyen kiemelt Keys a mérkőzés egészében sokat rontott, Oszaka pedig ezt kihasználta, és riválisa adogatását összesen háromszor elvéve, 1 óra 28 perc alatt bejutott a fináléba. A mérkőzés kulcsa az volt, hogy míg a japán játékos négy fogadóesélyéből hármat is kihasznált, amerikai riválisa mind a 13 (!) bréklabdáját kihasználatlanul hagyta.

„Egy kicsit szürreális, ami történik, hiszen amikor gyerek voltam, folyton arról álmodtam, hogy Serena ellen játszom egy Grand Slam-döntőben. Nehéz lesz, de megpróbálok a szombati mérkőzésre úgy kiállni, mintha az csak egy lenne a sok közül” – fogalmazott győzelme után a 20 éves Oszaka. Hozzátette, Serena számára példakép, de ezt most félre kell tennie.

Az egyesben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams pályafutása 31., Oszaka pedig első GS-fináléjára készülhet. A két játékos eddig egyszer találkozott egymással: idén márciusban, Miamiban – Williams gyermekáldás utáni második tornáján – a későbbi bajnok japán teniszező két szettben győzött.

A döntőt közép-európai idő szerint szombat este 11 órakor játsszák.

Eredmények, női egyes, elődöntő: S. Williams (amerikai, 17.)–Szevasztova (lett, 19.) 6:3, 6:0; Oszaka (japán, 20.)-Keys (amerikai, 14.) 6:2, 6:4.

Befejezi pályafutását a Roland Garros-győztes

Bejelentette visszavonulását szerdán Francesca Schiavone teniszező, aki 2010-ben megnyerte a francia nyílt bajnokságot.

A 38 éves olasz játékos legnagyobb sikere volt a Roland Garros-győzelem. Párizsban 2011-ben is döntőt játszott, akkor azonban alulmaradt a kínai Li Nával szemben.

Schiavone pályafutása legjobbjaként 2011-ben a negyedik volt a világranglistán, az olasz válogatottal pedig háromszor nyerte meg a Fed Kupát.

A már edzőként dolgozó egykori játékos nevéhez fűződik minden idők leghosszabb női Grand Slam-mérkőzése: a 2011-es Australian Open negyedik fordulójában 4 óra 44 perces csatában győzte le az orosz Szvetlana Kuznyecovát (6:4, 1:6, 16:14).

Borítókép: A párosban világranglista-vezető magyar lány először jutott az amerikai verseny fináléjába