U FC: vereséggel kezdődött a Falub-éra

Két gólt is rúgott, mégis vesztesen távozott negyedik kiszállásáról is a Kolozsvári U FC, amely a Cristian Pustai edzette Călăraşi-i Dunărea otthonában vesztett 3–2 (2–1) arányban a labdarúgó másodosztály 7. fordulójában.

Azaz az egyetemisták ugyanúgy folytatták Adrian Falub negyedik regnálása kezdetén, mint Cristian Dulca leváltása előtt – pedig a találkozó jól indult: első idegenbeli találatát jegyezte az U FC a 2. percben, amikor „portugál” gól született: Tiago Henrique Damil Gomes adta be a labdát, Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay” pedig 8 méterről befejelte a hálóba (0–1). A vendégek 22 percig örülhettek a vezetésnek, a kameruni Serge Yvan Ekollo Malolo 18 m-ről a léc alá lőtt, s egyenlített (1–1). A házigazdák hamarosan előnybe is kerülhettek volna, de Cosmin Dur-Bozoancă kapus a 30. percben kivédte Bogdan Rusu 11-esét. De a szünetre már vezetett a Călăraşi-i Dunărea, a korábban két ízben is az U FC-nél megfordult szenegáli Gaston Xavier Mendy a 43. percben bal oldalról, mintegy 17 m-ről lőtt gólt (2–1).

Fordulás után még egyszer feltámadt az U FC: a 61. percben ismét Gomes volt a feladó, Artur Crăciun pedig a gólszerző (2–2). A házigazdák két gólhelyzete után (Ekollo és a tordai Radu Crişan hagyott ki lehetőséget), a 76. percben Eduard Ioniţă galaci játékvezető viszonylag könnyen a második 11-est is megítélte. Crăciun megmozdulását ítélte szabálytalannak Bogdan Rusu ellenében, a kolozsvári kapus pedig Bogdan Andrei Şandru büntetőjénél már tehetetlen volt (3–2). Utóbbi szintén megfordult korábban az U FC-nél.

Falub csapatában az új szerzemény, Vlad Dumitru Mihalcea is debütált, csereként kapott lehetőséget az 57. percben. Következik a Ploieşti-i Petrolul elleni mérkőzés a hétvégén immár a Kolozsvár Arénában, mivel a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága felére csökkentette az U FC eltiltását.

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Daniel Takacs, Artur Crăciun, Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”, Tiago Henrique Damil Gomes (70. perc Carol Taub) –  Victor Robert Dican, André Filipe Ceitil Castanheira (82. perc Florin Burghele) – Daniel Nicolae Pârvulescu, Dorin Ioan Goga (57. perc Vlad Dumitru Mihalcea), George Florescu – Alexandru Pop.

Végeredmény: • Călăraşi-i Dunărea–Kolozsvári U FC 3–2 (gól: Serge Yvan Ekollo Malolo – 26., Gaston Xavier Mendy – 43. és Bogdan Andrei Şandru – 77. perc, 11 m, illetve Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay” – 2. és Artur Crăciun – 61. perc).

További eredmények: • Resicabányai MSC–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 1–1 (gól: Dragoş Săulescu – 57. perc, illetve Cristian Ciobanu – 29. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok–Chiajnai Concordia 0–0 (kiállítva: Alexandru Stănică – 72. perc, Concordia) • Buzăui Gloria MSC–Bukaresti Daco-Getica 2–0 (Valentin Alexandru 2 – 22. és 50. perc, az első 11 m) • Bukaresti Metaloglobus–Zsilvásárhelyi Pandúrok 0–1 (Nicolae Cotolan – 80. perc) • FK Csíkszereda–Temesvári Ripensia 2–2 (Kálmán Szilárd – 30. és Magyari Szilárd – 89. perc, 11 m, illetve Alexandru Popovici – 18. és Albert Voinea – 35. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Konstancai Farul 0–0 (kiállítva: Bogdan Vasile – 78. perc, ASU Poli) • Aradi UTA–Mioveni-i SK 1–1 (Alexandru Ioniţă – 43. perc, illetve Valentin Coşereanu – 8. perc) • Piteşti-i Campionii Argeş FC–Bukaresti Rapid 0–2 (Amir Jorza – 54. és Petre Goge – 89. perc; kiállítva: Grigore Turda – 84. perc, Argeş). Hétfőn 18 órakor játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Sznagovi Sportul találkozót (élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.       Turris O.     7        6        1        0        16–2  19

2.       Buzău         7        5        1        1        14–3  16

3.       Mioveni      7        4        3        0        10–4  15

4.       UTA  6        4        1        1        15–3  13

5.       Metalogl.    7        3        1        3        11–8  10

6.       Rapid          7        4        1        2        10–7  13

7.       Argeş 7        4        0        3        9–7    12

8.       Jövő P.       7        3        2        2        6–6    11