Tenisztornák: Lyon, Buenos Aires és Doha

A héten a nagyobb pénzdíjas tornákon szereplő magyar és román teniszezők szereplését foglaljuk össze.

Lyon: Babos sem bírt a 18 éves dánnal

Babos Tímea búcsúzott a nyolcaddöntőben a 235 ezer dollár összdíjazású, lyoni keménypályás női tenisztornán. Az orosz Varvara Gracsovát hétfőn búcsúztató, a világranglistán 105. magyar játékos szerdán a selejtezőből főtáblára került dán Clara Tausonnal (139.) csapott össze karrierje során először, aki két napja óriási meglepetésre legyőzte az első helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrovát (33.). A 27 éves magyar éljátékos 2:0-val kezdett, de ezután a következő hét gémet a 18 esztendős ellenfél hozta. A második szettben 1:1-nél két gyors brék jött, majd 4:3-nál Babos elbukta a szerváját – mérgében földhöz is vágta, majd elrúgta ütőjét –, minden idők legfiatalabb dán bajnoka pedig lezárta a meccset. A találkozó 1 óra 11 percet tartott.

Eredmény, nyolcaddöntő: Tauson (dán)–Babos 6:2, 6:3.

Györe negyeddöntős a Buenos Aires-i salakon

A zentai Györe László/Laslo Djere bejutott a negyeddöntőbe a 329 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, Buenos Airesben. A hetedik helyen kiemelt, 25 éves játékos szerdán a hazai kedvenc Federico Delbonist búcsúztatta két szettben.

A világranglistán 150. Sumit Nagal nagy meglepetésre simán verte a másodikként rangsorolt chilei Christian Garínt, aki 128 hellyel előzi meg őt. Az indiai teniszező csupán az ötödik főtáblás győzelmét aratta az ATP-sorozatban.

Eredmények, nyolcaddöntő: Györe/Djere (szerbiai, 7.)–Delbonis (argentin) 7:6 (1), 6:3; Nagal (indiai)–Garin (chilei, 2.) 6:4, 6:3; Kecmanovics (szerb, 4.)–Monteiro (brazil) 5:7, 6:3, 6:4; Ramos-Viñolas (spanyol, 5.)–Köpfer (német) 7:5, 6:4.

Niculescuék elődöntősök Dohában

Monica Niculescu és lett párostársa, Jelena Osztyapenko a negyeddöntős akadályt is sikerrel vette Katar fővárosában, Dohában az 565 530 dollár összdíjazású keménypályás női tornán, miután 88 perc alatt 6:3, 6:4-re legyőzte a Laura Siegemund, Jelena Vesznyina (német, orosz) kettőst. Az első játszmában a román–lett duó végig vezetett (2:0, 4:1 és 5:2), s végül 6:3-ra nyert. A második szettben is vezettek Niculescuék 2:0-ra, majd 4:2-re, ezt mindkét oldalon két brék követte, s a végére megmaradt a két gém különbség (6:4). A győztesek eddigi menetelése 10 ezer dolláros jutalmat és 185 világranglistapontot ér.

Niculescuék a döntőbe jutásért az első favorit cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova párossal mérkőznek, utóbbi kettős nagy küzdelemben tudott nyerni 4:6, 6:4, 13–11 a horvát Kiki Bertens, Lesley Pattinama-Kerkhove duó ellen úgy, hogy két mérkőzéslabdát is kellett hárítaniuk.