Sporthírek röviden a nagyvilágból

MEGHALT JELES ESZTER ZSOKÉ

Szombaton elhunyt Jeles Eszter, aki szeptember 5-én az Isztambulban rendezett Fegentri női amatőrlovas-világbajnokságon szenvedett súlyos balesetet. A Kincsem Park honlapján megjelent gyászhír szerint a 21 éves nyíregyházi zsokét azonnal kórházba szállították, és megkezdték a kezelését. Az első vizsgálatok után, szeptember 6-án műtéti beavatkozásra került sor, de az orvosok minden erőfeszítése ellenére Jeles szervezete 13 nap után feladta a küzdelmet.

LABDARÚGÓ I. LIGA, ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ: FOLYTATÓDOTT A DINAMÓ VESSZŐFUTÁSA

A román labdarúgó élvonal alapszakasza 9. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Bukaresti Dinamó hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a Botoşani-i FC-től. Ez volt sorozatban a hatodik találkozó, amelyet a fővárosiak elvesztettek. A Dinamó kispadján a koronavírusos olasz Dario Bonetti helyett a másodedző, Sorin Colceag irányította a csapatot, amely az első 20 percben már két gólt is kapott, majd a 36-ban mintegy negyedórára félbeszakadt az összecsapás, mert kialudt a stadion világítása.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 9. forduló: • Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC 1–2 (Gabriel Torje – 85. perc, 11 m, illetve Hervin Ongenda – 13. és Herve Kage – 19. perc, 11 m). A forduló hétfőn a Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea rangadóval zárult. Az ideiglenes állás: 1. KV. CFR 1907 21 PONT/8 MÉRKŐZÉS, 2. Botoşani 20/9, 3. Bukaresti Rapid 17/9, 4. Aradi 16/9, 5. Konstancai Farul 15/9 (12–4), 6. FCSB 15/9 (16–9), …, 15. Dinamó 6/9.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: AZ FTC EGY GÓLLAL NYERT

A Ferencvárosi Torna Club-Telekom 5–4-re legyőzte a vendég UNI Győr ETO HC-t a jégkorong Erste Liga 2021–2022-es idényének vasárnapi játéknapján. Az esélyesebb házigazdák 1–0-ra, 2–1-re, majd 4–2-re is vezettek, a vendégek azonban háromszor egyenlítettek. A finn Rasmus Kulmala 53. percben esett gólja azonban már győri válasz nélkül maradt. A MAC HKB Újbuda 5–2-re nyert a Diósgyőri VTK Jegesmedvék vendégeként, az újbudai együttesben az amerikai Trevor John Gooch két találattal és két gólt érő átadással, Schlekmann Márk 2 + 1-gyel zárt.

Eredmények, Erste Liga (a sorozat honlapja alapján): • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–UNI Győr ETO HC 5–4 (2–1, 2–2, 1–1) • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–MAC HKB Újbuda 2–5 (1–2, 0–1, 1–2). A tabellán: 1. Gyergyói Hoki Klub 6 pont/2 mérkőzés, 2. MAC 5/2, 3. Brassói Wolves MSC 4/2 (9–3), 4. Csíkszeredai Sportklub 4/2 (7–3), 5. Újpesti TE 4/2 (4–2), 6. FTC-Telekom 3/1 (5–4), 7. Jegesmedvék 3/2 (7–7), 8. Debreceni EAC 1/1, 9. Győr 0/2 (6–10), 10.  Dunaújvárosi Acélbikák 0/2 (5–18), 11. Titánok 0/2 (2–15).