SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.

Eredmény, Serie A, 37. forduló: • Hellas Verona–Bologna 2–2. Az állás: 1. Milánói  Internazionale 88 pont – már bajnok, 2. Atalanta Bergamo 78, 3. SSC Nápoly 76 (85–40), 4. AC Milan 76 (72–41), 5. Torinói Juventus 75, 6. SS Lazio 67, …, 10. Verona 44, 11. Bologna 41, …, 19. Crotone 22, 20. AC Párma 20 – utóbbi kettő már kiesett.

GABRIEL GIURGIU AZ U FC SPORTMENEDZSERE

Két évvel azután, hogy a 2019. július 12-i görög Szaloniki PAOK elleni barátságos mérkőzésen bejelentette visszavonulását játékosként, Gabriel Giurgiu visszatért egyesületéhez – közölte honlapján a Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata. Az egykori középpályást a fekete-fehérek vezetősége sportmenedzseri tisztségbe nevezte ki. Giurgiui két ízben erősítette az U FC-t, előbb 1999 és 2006 között, majd hathatósan kivette részét a IV. ligából induló csapat újjáépítésében 2016 és 2019 között. A játékos több mint 250 mérkőzésen lépett pályára a kolozsvári csapatnál és 38 gól szerzett.

Az U FC akadémiáján nevelkedett játékos 18 évesen debütált a csapatban a Medgyesi Gázmetán ellen idegenben vívott mérkőzésen. Giurgiu megfordult még a Galaci Oţelulnál (két ízben, másodszorra bajnoki címet is szerzett a csapattal a 2010–2011-es idényben és a Bajnokok Ligájában is szerepelt), az orosz Rubin Kazanynál, az izraeli Makkabi Netanyánál.

NŐI HÉTFŐS RÖGBI: 3. HELYEN KOLOZSVÁR AZ ELSŐ TORNA UTÁN

Elkezdődött a női hétfős rögbibajnokság, az első forduló mérkőzéseit Bukarestben a Griviţa Stadionban játszották. A négycsapatos bajnokságon a Kolozsvári Universitatea Sportklub lányai két papírforma vereség mellett egy győzelmet is arattak, ezzel jelenleg a harmadik helyen állnak. A második fordulót június 12-én rendezik Kolozsvárott.

Eredmények, női hétfős rögbi, 1. forduló: • Bukaresti Agronómia–Kolozsvári Universitatea Sportklub 27–0 • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Paşcani-i MSC 40–0 • Jászvásár–Agronómia 26–5 • Paşcani–Kolozsvár 7–15 • Agronómia–Paşcani 36–0 • Kolozsvár–Jászvásár 0–43. A táblázaton: 1. Jászvásár 9 pont, 2. Agronómia 7, 3. KOLOZSVÁR 5, 4. Paşcani 3.

TENISZ: ROMÁN–ROMÁN CSATA BELGRÁDBAN

A szerb fővárosban rendezett 235 238 dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán párosban az első forduló román–román csatát hozott, hiszen a háló egyik oldalán Andreea Mitu és a fehérorosz Ligyja Marozava, túl felén pedig Mihaela Buzărnescu és az indiai Ankita Raina állt. Mituék döntő rövidítésben 89 perc küzdelem után 6:3, 4:6, 10–5 arányban nyertek, a győztesek eddigi jutalma 2300 dollár és 60 világranglistapont. A román–fehérorosz kettős a negyeddöntőben szerb ellenféllel, Alekszandra Krunics és Nina Sztojanovics duójával találkozik, akik az első körben negyedik kiemeltként magabiztosan verték 6:3, 6:1-re a Paula Kania-Chodun, Julia Wachaczyk (lengyel, német) párost. Egyesben még román részről Mihaela Buzărnescu van versenyben, neki is a negyedik favorit, a spanyol Paula Badosa Gibert jutott. A magyaroktól a selejtezőből főtáblára került Jani Réka Luca van még versenyben, aki a cseh Tereza Martincova ellen kezd.

Babos Tímea, oldalán Vera Zvonarjovával bejutott a negyeddöntőbe, a második helyen kiemelt magyar–orosz duó kedden két 6:2-es szettben verte a román származású spanyol Cristina Bucsát és a svéd Rebecca Petersont. Babos egyesben vasárnap kiesett a szerb fővárosban.

KÉT MAGYAR ARANY A PARAÚSZÓK PORTUGÁLIAI EURÓPA-BAJNOKSÁGÁNAK MÁSODIK NAPJÁN

Pap Bianka SM10, míg Konkoly Zsófia SM9 kategóriában aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a paraúszók portugáliai Európa-bajnokságán. A paralimpiai ezüst- és bronzérmes Pap Bianka kiemelkedő teljesítménnyel, a világ idei legjobb idejével győzött a madeirai esemény második napján, a paralimpiai bronzérmes Konkoly Zsófia pedig nagyszerű hajrával, fantasztikus utolsó 50 méterrel nyert – a Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint. A magyar paraúszó-válogatott eddig három arany- és egy ezüstérmet szerzett. Az első napon Illés Fanni 100 méter mellen (SB4) bizonyult a legjobbnak, illetve Pap Bianka ugyanebben a számban (SB9) másodikként zárt.

ÉRVÉNYTELEN A KOLOZS MEGYEI LABDARÚGÓ IV. LIGA VÉGSŐ SORRENDJE

A Kolozs megyei Labdarúgó-szövetség lebonyolította ugyan a négycsapatos, hétmérkőzéses bajnokságot, hogy megyei bajnokot tudjon hirdetni a IV. ligában, ám végül a végrehajtó bizottság nem fogadta el a végső sorrendet, amely szerint a Kolozsvári Jövő a döntőben 11-es párbaj után legyőzte a Kolozsvári Viktóriát. A Jövő ennek ellenére a megyét képviselte a III. ligás osztályozó első felvonásán, s szintén büntetőpárbajban alulmaradt a Bákói Dinamó ellen. S még jó, hogy így történt, mivel a kolozsváriaknak a folytatásban nem lett volna joguk a további szereplésre.

NŐI KOSÁRLABDA: SZERZŐDÉST HOSSZABBÍTOTTAK JOANNISZ KUKOSSZAL

A női kosárlabda Nemzeti Liga idényének zárulásával a Kolozsvári Universitatea Sportklub megegyezett a görög Joannisz Kukosz vezetőedzővel, hogy a következő szezonban is irányítsa az egyesületet – közölte a klub honlapja (www.u-cluj.ro). Vezetésével a lányok bejutottak a Román Kupa négyes döntőjébe, a bajnokságban pedig sokáig jó helyen álltak, végül a koronavírus-járvány által leginkább sújtott gárda a 7. helyen végzett.

KOLOZSVÁRI FITNESZ-EURÓPA-BAJNOK

Románia 4 arany-, 11 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett a spanyolországi Santa Susannában lebonyolított testépítő és fitnesz-Európa-bajnokságon, amelyet a minden korosztály (junior, felnőtt és masters) számára rendeztek. Az egyik elsőséget a Kolozsvári Universitatea Sportklub sportolója Maria Nedelcu, ért el, aki a nők junior Bikini, 166 cm alatti kategóriában a 16–20 évesek között szerzett aranyérmet. A kolozsvári sportoló 2020-ban a dobogó harmadik fokára kapaszkodhatott fel.