MAGYAR NB I., 11. FORDULÓ: HÁROMGÓLOS FEHÉRVÁRI SIKER A DIÓSGYŐR ELLEN

A Székesfehérvári MOL Fehérvár 3–0-ra legyőzte a vendég Diósgyőri VTK-t vasárnap a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának zárómérkőzésén.

Eredmény, OTP Bank Liga, 11. forduló: • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 3–0 (gól: Nikolics Nemanja – 36., Budu Zivzivadze – 80. és Ivan Petrjak – 91. perc, 11 m). A sorrend: 1. Ferencvárosi Torna Club 23 pont/9 mérkőzés, 2. Kisvárda Master Good 19/10 (6 győzelem), 3. Fehérvár 19/10 (5 gy.), 4. Budapesti MTK 18/11, 5. Paksi FC 17/11, 6. Puskás Akadémia FC 15/11, …, 9.  Diósgyőr 10/10.

„LIFTEZŐ CSAPAT” NYERTE A NORVÉG LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOT

Története során először nyerte meg a norvég labdarúgó-bajnokságot az FK Bodö/Glimt csapata. A 104 éve alapított klub vasárnap a 25. játéknapon 2–1-re győzött a Strömsgodset IF vendégeként, s így már öt fordulóval a zárás előtt behozhatatlan, 18 pontos előnyre tett szert a tavalyi bajnok, második helyen álló, a BL-selejtező rájátszásában a Ferencváros által búcsúztatott FK Moldével szemben. A nyugati parti (Bodö városa mintegy 1200 km-re északra található Oslo fővárostól) együttes teljesítménye figyelemre méltó, főleg annak tükrében, hogy „liftező csapatnak” nevezik Norvégiában, miután általában ingázik az első és másodosztály között. Legutóbb 2017-ben jutott fel az élvonalba. A friss bajnok eddigi 25 meccséből csupán egyet veszített el, 68 pontja van, s ha a hátralévő öt körben még legalább négyet szerez, rekordot állít fel az Eliteserienben. Az is bajnoki csúcs lesz, ha a meglévő 85 góljához még legalább hármat hozzátesz.

FÉRFI RÖPLABDA: KOLOZSVÁRI VERESÉG

A férfi röplabda A1-osztály 1. csoportjában Krajován a Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub sima vereséget szenvedett a Zilahi MSC–Dési LAPI együttestől. A végeredmény 3:0 (19, 11, 21) volt a vegyescsapat számára a győztesektől Andrei Mihălescu (19 pont) és az orosz Jegor Popov (17 pont) teljesített a legjobban, míg a kolozsváriaknál Vlad Negrean (14 pont) jeleskedett.

FÉRFI KÉZILABDA EL: NEM JÁTSZIK KEDDEN A GRUNDFOS

Elhalasztották a Grundfos Tatabánya KC keddi mérkőzését a férfi kézilabda Európa Liga csoportkörében. A klub közösségi oldalának vasárnapi bejegyzése szerint az európai szövetség (EHF) arról tájékoztatta a tatabányaiakat, hogy Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen keretében koronavírusos megbetegedés történt, ezért nem lehet lejátszani a keddre tervezett idegenbeli találkozót, amelynek az új időpontját később jelölik ki. A Tatabányának már az északmacedón Eurofarm Peliszter és a német Rhein-Neckar Löwen elleni csoportmeccsét is el kellett halasztania, a szlovén RK Trimo Trebnje együttesétől pedig 28–26-ra kikapott Győrött.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: GYERGÓI SIKER

A Gyergyói Hoki Klub 4–1-re legyőzte a vendég Dunaújvárosi Acélbikákat a jégkorong Erste Liga vasárnapi fordulójában. Az első harmadban aktívabb volt a székely csapat, de a vezetést csak a szünet után tudta megszerezni emberelőnyben a finn Tero Koskiranta révén. Szappanos Dávid még ebben a játékrészben egyenlített, ám a 44. percben megint a gyergyóiak vezettek a cseh Marek Troncinsky góljával, ráadásul a vendégektől David Mazurek végleges kiállítást kapott. Szigeti Ákos és Csergő Hunor 1 perc és 13 másodperc különbséggel betalált, így megnyugtatóvá vált a Gyergyó előnye.

Eredmények, Erste Liga, alapszakasz: • MAC HKB Újbuda–Újpesti TE 6–4 (2–1, 3–2, 1–1) • Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–1 (0–0, 1–1, 3–0) • Debreceni EAC–Budapesti Opten Vasas HC 1–5 (0–0, 1–3, 0–2). A tabellán: 1.  MAC 26 pont/12 mérkőzés, 2. Ferencvárosi Torna Club-Telekom 22/12, 3. DEAC 19/11, 4. Brassói Korona Wolves 14/6, 5. Újpest 13/11, 6. Gyergyó 11/9, 7. Csíkszeredai Sportklub 10/5, 8. Acélbikák 7/10, 9. Opten Vasas 6/5, 10. Titánok 4/7.