Sporthírek röviden

LABDARÚGÓ I. LIGA, 3. FORDULÓ

Vasárnapig öt mérkőzést bonyolítottak le a román labdarúgó élvonal alapszakaszának 3. fordulójából. Meglepetésre a bukaresti csapatok nem tudtak győzni: a spanyolokkal felfrissített Dinamó csak döntetlenre volt képes, a korábbi éllovas FCSB pedig kikapott Voluntari-ban.

A 3. forduló eredményei: • Piteşti-i Argeş FC–Aradi UTA 1–1 (gól: Cephas Malele – 76. perc, illetve Sorin Bustea – 10. perc) • Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC 1–1 (Borja Valle – 71. perc, illetve Isma Lopez – 37. perc, öngól; kiállítva: Juan Cascini – 91. perc, Botoşani) • Clinceni-i Academica–Târgoviştei Chindia 0–0 (a Chindia játékosa, Daniel Florea a 49. percben kihagyott egy 11-est) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Medgyesi Gázmetán 1–4 (Dzenan Zajmovics – 3. perc, illetve Robert Ciocan – 8., Roberto Romeo – 30., Sorin Buşu – 67., öngól és Ronaldo Deaconu – 82. perc) • Voluntari-i FC–FCSB 2–1 (Sebastian Mailat – 29. és Ricardinho – 65. perc, illetve Dennis Man – 86. perc). Vasárnapra maradt a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR 1907–Nagyszebeni AFC Hermannstadt összecsapás, hétfőn 21 órakor játsszák a Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea FC találkozót (élőben közvetíti a Look tv, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó). Az élmezőny: 1. Botoşani 7 pont/3 mérkőzés (8–3), 2. Voluntari 7/3 (4–2), 3. FCSB 6/3 (7–2), 4. Gázmetán 6/3 (7–3), 5. Krajova 6/2 (3–0), 6. KV. CFR 1907 4/2.

FÉRFI RÖGBI: ISMÉT BAJNOK A NAGYBÁNYAI TUDOMÁNY

Megvédte címét a Nagybányai Tudomány MSC, amely a brassói új stadionban, a férfi rögbibajnokság, SuperLiga CEC Bank döntőjében 23–17 (10–10) arányban legyőzte a Temesvári MSC-t. Ez a nagybányaiak hetedik elsősége, korábban még 1990-ben, 2009-ben, 2010-ben, 2011-ben, 2014-ben és 2019-ben voltak bajnokok. A bánságiak hat bajnoki címmel maradtak (1972, 2012, 2013, 2015, 2017 és 2018). Amióta ez a kiírás elnevezése a kilenc fináléból hatot e két csapat között rendeztek.

A bronzmérkőzésen, szintén Brassóban a fővárosiak csatáját a Steaua nyerte a Dinamó ellenében, 33–13 (19–3) volt a végeredmény.

U-BT: VERESÉGEK A BELGRÁDIAKTÓL

Harmadik előkészületi mérkőzésén második vereségét szenvedte el a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata Szerbiában, az első meccsen elszenvedett négypontos fiaskó után most 82:72 arányban kapott ki a Belgrádi Partizántól. A vendégek hiába uralták mintegy 28 percen át a találkozót, a rengeteg eladott labda (28) megbosszulta magát: a Partizán előbb befogta, majd elhagyta őket. A montenegrói Dusko Vujosevics és Mihai Silvăşan edzette kolozsváriak legjobbja Donatas Tarolis (21 pont), Patrick Richard (15 pont) és Karel Guzman (9 pont) volt. A következő meccsen is ugyanolyan eredmény született, a Mega Bemax Belgrádtól is 82:72-re szenvedett vereséget a kolozsvári gárda, az U BT legeredményesebb játékosa ezúttal Andrija Sztipanovics volt 22 ponttal, megelőzve Kuti Nándor-Leventét (13), Richardot és Gregory Vargast (10–10). A szerbiai edzőtáborban még egy barátságos mérkőzés vár az U-BT-re, hétfőn Törökbecsén (Novi Becej) a Temesvári MSC lesz az ellenfél.