LABDARÚGÓ I. LIGA, 2. FORDULÓ: VASÁRNAP ESTI MECCSEK

A román labdarúgó élvonal vasárnap esti két mérkőzése a pályaválasztók vártnál is magabiztosabb sikerét hozta.

Eredmények: • Krajovai Universitatea FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 2–0 (gól: Elvir Koljics – 22. és Alexandru Cicâldău – 26. perc, 11 m) • FCSB–Konstancai Viitorul 3–0 (Florin Tănase – 2., Sebastian Mladen – 50., öngól és Ionuţ Vână – 91. perc). Hétfőre maradt a Târgoviştei Chindia–Bukaresti Dinamó találkozó. Az élen: 1. FCSB 6 pont (6–0), 2. Botoşani-i FC 6 (7–2), 3. Krajova 6 (3–0), 4. KOLOZSVÁRI CFR 1907 és Voluntari-i FC 4–4 (egyaránt 2–1-es gólarány), 6. Medgyesi Gázmetán 3.

CFR 1907: PAŞCANU SPANYOLHONBA TÁVOZIK

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata megegyezett a spanyol Segunda Divisionban szereplő SD Ponferradina együttesével, a vasutasok kölcsönadják Alexandru Paşcanu hátvédet – közölte az egyesület honlapja (www.cfr1907.ro). Paşcanu szeptember 28-án tölti a 22. életévét, sportkarrierjének első felében az angol Leicester City játékosa volt, egy éve írt alá a CFR 1907-hez. Korábban is kikölcsönözték, a Voluntari-i FC-nél játszott január óta, ahol 19 mérkőzésen lépett pályára, és egy gólt lőtt. A Ponferradina az előző idényben a 18. helyen végzett, éppen hogy megúszta a kiesést. Paşcanut Adrian Mutu szövetségi kapitány behívta a Finnország (szeptember 4.) és Málta (szeptember 8.) elleni ifjúsági Európa-bajnoki selejtezőre.

LABDARÚGÓ IV. LIGA: KÉTSÉGES A RAJT

Az eredeti ütemterv szerint a Kolozs megyei labdarúgó IV. liga küzdelmei múlt szombaton kellett volna hogy rajtoljanak, de egyelőre meghatározatlan időre elhalasztották a kezdést. A csapatok java része nem tudja teljesíteni anyagilag az előírt egészségügyi protokollt, amelynek értelmében havonta két koronavírustesztet kell elvégezniük. A megyei labdarúgó testület elnöke, Vasile Marc szerint várnak még a rajttal, egyelőre 12 együttes nevezett be, további három pedig jelentkezne.

A benevezett csapatok: Dési Szamos, Szászfenesi SK, Kolozsvári Supporter 2.0/Viktória, Szamosújvárnémeti Sas, Nagyiklódi Egyesülés, Apahidai Sporting, Tordaszentlászlói Aranyos, Szamosújvári Olimpia, Aranyosegerbegyi Viktória, Gyalui Szamos, Alsódetrehemi Egyesülés, Kolozsvári Jövő. Az érdeklődők: Kolozsvári CFR II., Tordai Üveg Aranyos és Magyarfenesi Haladás.

Az előző idényhez képest nem indul az anyagi gondokkal küzdő Aranyosgyéresi MSC és az V. ligát választó Magyargorbói Jövő.

FIATALÍT A DÉSI EGYESÜLÉS

A labdarúgó III. ligában szereplő Dési Egyesülés, nem emeli magasra a mércét a következő idényben, célja a csapatkialakítás. A Dragoş Militaru edzette gárda fiatal tehetségeket szerződtetett, így érkezett Nagyváradról Denis Roş, a Kolozsvári CFR 1907-től Ionuţ Rus, Bogdan Pop és Cristian Chira, továbbá a Kolozsvári U FC-től Tudor Vomir. A désiek szeptember 9-én kezdik az idényt a Kolozsvári Egészség elleni Román Kupa-mérkőzéssel, a bajnoki rajt három napra rá lenne esedékes.

ÚJDONSÁGOK A KOLOZSVÁRI EGÉSZSÉGNÉL

Marius Semeniuc technikai igazgató és Kiss Csaba edző jelenleg 18 játékosra számíthat a III. ligás Kolozsvári Egészség labdarúgócsapatánál. Dan Roman úgy döntött, hogy számítástechnikai pályát választ, és szögre akasztja a futballcsukát, Paul Cristian pedig a szintén harmadosztályú Nagybányai Minaurhoz igazolt. A csapat Nemeszsukon játssza majd hazai mérkőzéseit (várhatóan a szeptember 9-i Dési Egyesülés elleni Román Kupa-összecsapást is az 1. fordulóban). Újdonság még, hogy csapat fiataljait az V. liga Kolozs megyei csoportjában indítják, ők a hazai mérkőzéseiket az Unirea Sportbázis pályáján játsszák. (erkedi)

NŐI BL: MAROZSÁN ÉS AZ OLYMPIQUE LYON MEGVÉDTE CÍMÉT

Marozsán Dzsenifer csapata, a címvédő francia Olympique Lyon nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját: vasárnap a San Sebastian-i fináléban 3–1-re legyőzte Jakabfi Zsanett együttesét, a német VfL Wolfsburgot. A magyar származású olimpiai bajnok német válogatott futballista a 87. percig volt pályán a francia együttesben, míg a magyar válogatott legjobbja a cserepadról nézte végig az összecsapást. A 28 éves Marozsán – akit 2016-ban és 2018-ban is a világ legjobb női labdarúgójának választottak – a negyedik BL-győzelmét ünnepelhette. A női BL végjátékát a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül rendezték meg a negyeddöntőktől Bilbaóban és San Sebastianban. A BL-ben 2017 áprilisa óta veretlen Lyon sorozatban ötödször, fennállása során pedig hetedszer (2011, 2012, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020) hódította el a legrangosabb kupasorozat trófeáját (mind a hét alkalommal tagja volt az együttesnek Wendie Renard, Sarah Bouhaddi és Eugenie Le Sommer). Ez volt a negyedik BL-döntő a két csapat között, 2013-ban a németek, 2016-ban és 2018-ban a franciák nyertek.

A gólkirálynői cím az Arsenal játékosának, Vivianne Miedemának jutott 10 találattal, Pernille Harder (Wolfsburg) és Ada Hegerberg (Lyon) 9–9 előtt.

Női BL, döntő: • Olympique Lyon (francia)–VfL Wolfsburg (német) 3–1 (gól: Eugenie Le Sommer – 25., Saki Kumagai – 44. és Sara Björk Gunnarsdottír – 88. perc, illetve Alexandra Popp – 57. perc).

TIZENEGYESPÁRBAJT KÖVETŐEN ANGOL SZUPERKUPA-GYŐZTES AZ ARSENAL

Az FA-kupagyőztes Arsenal nyerte az angol labdarúgó Szuperkupát (Community Shield), miután a szombati, londoni mérkőzésen 11-esekkel legyőzte a bajnok FC Liverpoolt. Az üres Wembley Stadionban rendezett találkozón az Ágyúsok gaboni támadója, Pierre-Emerick Aubameyang szerezte az első gólt a 12. percben, s egészen a 73. percig ki is tartott az előny. Ekkor góllá érett a liverpooli fölény, a japán légiós, Minamino Takumi egyenlített. Mivel a rendes játékidőben nem esett több találat, jöhettek a 11-esek. Az Arsenal részéről mindenki biztos lábbal talált be, a Vörösöktől azonban a harmadik párban a fiatal csatár, a 20 éves Rhian Brewster hibázott, s ez döntőnek bizonyult. Az utolsó 11-est Aubameyang értékesítette. Érdekesség, hogy az FC Liverpool tavaly is büntetőkkel kapott ki a Szuperkupában, akkor a Manchester Cityvel szemben maradt alul így. Az Arsenal az előző szezont trófeával zárta (FA-kupa), az új idényt pedig trófeával nyitotta.

Eredmény, angol Szuperkupa: • Arsenal–FC Liverpool 1–1, 11-esekkel 5–4.

A RANGERS BEÁLLÍTOTTA A 114 ÉVES SKÓT BAJNOKI REKORDOT

A Glasgow Rangers szombaton 2–0-ra nyert a Hamilton Academical vendégeként a skót labdarúgó-bajnokságban, és ezzel beállította a 114 éves skót rekordot. A BBC emlékeztetett: a Rangers a bajnoki szezon első hat mérkőzésén nem kapott gólt – öt győzelem mellett egyszer ért el döntetlent –, erre legutóbb 114 évvel ezelőtt a városi nagy rivális Celtic volt képes, amely ebben a mutatóban eddig egyedül tartotta a rekordot. A Celtic hat olyan győzelemmel kezdte az 1906–1907-es skót bajnokságot, amelyek során összesen 20 gólt szerzett és egyet sem kapott. A Celtic akkor hétpontos előnnyel lett bajnok. A Rangers, Steven Gerrard éllovas csapata – amelynek mostani veretlenségéhez 11–0-s gólkülönbség párosul – a skót Premiershipben legközelebb szeptember 12-én otthon lép pályára, ellenfele a tabella hetedik helyén álló Dundee United lesz. Utóbbi hat meccsén hét pontot szerzett, gólkülönbsége 4–8.

NEM JUTOTTAK ELŐDÖNTŐBE A KOLOZSVÁRI RÖGBIZŐK

Közel tíz hónapos kihagyás után folytatódott a férfi rögbi SuperLiga CEC Bank, az elmúlt hétvégén két mérkőzést játszottak az elődöntőbe jutásért. A brassói új stadionban a Horea Hâmpea edzette Kolozsvári U Prodvinalco nagy csatát vívott a Bukaresti Dinamóval, s végül az utolsó percben kapott céllal alulmaradt: 20–13 (10–6) volt a végeredmény a fővárosiak javára. A kolozsváriak pontjain Ovidiu Melniciuc (2 büntető- és egy jutalomrúgás) és Alexandru Banu osztozott.

A szeptember 5–6-ám esedékes elődöntőben a Dinamó a Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC-vel mérkőzik, míg a másik ágon a Bukaresti Steaua és a Temesvári MSC játszik – utóbbiak 57–15 (38–8) arányban elgázolták a Konstancai Tomiţaniit.

DÉSI EGYESÜLÉS: ÚJABB RÖPLABDÁZÓK ÉRKEZTEK

Az október 17-i bajnoki rajt előtt a Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzette Dési Egyesülés férfi röplabdacsapata újabb fiatal játékosokkal erősített. A helyi LAPI-tól a 18 éves Adrian Urian és Darius Cătălin Câmpean került a felnőttekhez, de leigazolták a 19 esztendős Alex Cozmát is a Nagybányai 2-es Számú Líceum csapatától. Visszatér az együtteshez Silviu Grigoraş, aki korábban a Kolozsvári Universitatea Sportklubnál és a Galaci Arcadánál szerepelt. Idén elmaradnak ugyan a hagyományos tornák Zilahon, Nagybányán, Désen és Kolozsvárott, de előkészületi mérkőzéseket vívnak majd egymással az erdélyi együttesek. (erkedi)

U-BT: ÚJABB VENEZUELAI ÉRKEZETT

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata leigazolta a venezuelai válogatott Nestor Colmenarest, aki Karlo Zganecet hivatott pótolni (a horvát játékos vállsérülése miatt sokáig nem állhat csapata rendelkezésére). Ő a második kosaras, aki a dél-amerikai országból érkezik a szintén ezen a nyáron leigazolt Gregory Vargas után. A 32 éves kosaras szintén az izraeli Makkabi Haifa játékosa volt, akár honfitársa. Colmenares 203 cm magas, az amerikai Indian Hills (Iowa) és a Campbellsville University (Kentucky) kollégiumban tanult. Pályafutása során megfordult még a venezuelai Cocodrilos de Caracas és Guaros de Lara, az argentin Club Atlético Unión, az uruguayi Club Trouville együttesében. A válogatottal részt vett a riói olimpián és a tavalyi kínai világbajnokságon. Utóbbin mérkőzésenként 9,2 pontot és 5,8 lepattanót szerzett 2 gólpassz mellett.