KAROLÍNA PLÍSKOVA NYERTE A BEMUTATÓ TENISZTORNÁT

A világranglistán harmadik helyen álló cseh Karolína Plískova nyerte a Moldva/Vltava folyó Stvanice szigetén rendezett Livescore Cup bemutató tenisztornát, miután a döntőben 6:2, 6:4-re nyert honfitársa, a világrangsorban 133. helyen jegyzett Tereza Martincova ellen. A zárt kapus torna az első nagyobb női vetélkedőnek számított a koronavírus-járvány óta.

KYLIAN MBAPPÉ A VILÁG LEGÉRTÉKESEBB LABDARÚGÓJA

Toronymagasan Kylian Mbappé, a Paris Saint-Germain világbajnok szélsője a világ legértékesebb futballistája. A 21 éves francia játékos a Sporttanulmányok Nemzetközi Központjának (CIES) közleménye szerint 259,2 millió eurót ér, míg a második helyen Raheem Sterling, a Manchester City angol válogatott támadója áll 194,7 millió euróval. A harmadik az angol Jadon Sancho, a Borussia Dortmund fiatal futballistája, akiért jelenleg is sorban állnak a nagy klubok, értéke pedig 179,1 millió euró.

Érdekesség, hogy a Bajnokok Ligája-győztes FC Liverpool három játékost ad az első tízbe, az angol válogatott védő Trent Alexander-Arnold a negyedik, két támadó, az egyiptomi Mohamed Szalah és a szenegáli Sadio Mané pedig a hatodik és hetedik helyet foglalja el. A hatszoros aranylabdás, 32 éves argentin Lionel Messi a 22., míg a 35 esztendős, ötszörös aranylabdás portugál Cristiano Ronaldo a 61. a listán.

MEGDOBÁLTÁK A BENFICA CSAPATBUSZÁT, KÉT JÁTÉKOS MEGSÉRÜLT

Kővel dobálták meg a Benfica Lisszabon buszát, két futballista, a német Julian Weigl és a szerb Andrija Zivkovics is megsérült. Az eset azt követően történt, hogy a gárda első bajnokiját játszotta a koronavírus-járvány miatti korlátozások enyhítése után. A csapat a Tondella elleni gól nélküli döntetlent követően utazott vissza az edzőközpontba, amikor megtámadták a buszt. Ezzel az eredménnyel a lisszaboni gárda elmulasztotta annak a lehetőségét, hogy egyedül álljon a tabella élén, így jelenleg az FC Portóval azonos pontszámmal vezeti a bajnokságot kilenc fordulóval a vége előtt.

SZOBOSZLAI KÉT GÓLPASSZAL JÁRULT HOZZÁ A SALZBURG KIÜTÉSES GYŐZELMÉHEZ

Szoboszlai Dominik két gólpasszal járult hozzá a Red Bull Salzburg győzelméhez az osztrák labdarúgó-bajnokság vasárnapi játéknapján. A címvédő, friss kupagyőztes együttes 6–0-ra nyert a Hartberg otthonában lejátszott, zárt kapus mérkőzésen. A 19 éves, válogatott középpályás a harmadik és az ötödik találatot készítette elő. A magyar játékost a 61. percben – 0–5-ös állásnál – cserélték le. A Salzburg vezeti a rájátszás tabelláját.

ÚJRA SZÁMÍTHAT SUÁREZRE AZ FC BARCELONA

Teljesen felépült januári térdműtétjét követően Luís Suárez, az FC Barcelona uruguayi futballistája. A klub honlapjának beszámolója szerint a dél-amerikai támadó 147 nappal a beavatkozást követően zöld jelzést kapott az orvosoktól, és akár a héten, a Real Mallorca elleni bajnokin – ami a koronavírus-járványt követő leállás után az első lesz – ott lehet a csapatban. A 33 éves támadó ebben az idényben 23 mérkőzésen 14 gólt szerzett, a bajnokságban 11, a Bajnokok Ligájában pedig három alkalommal talált be. A La Ligában a Barcelona 27 fordulót követően 58 ponttal áll az élen, két pont előnnyel a Real Madrid előtt.