Sporthírek röviden

JÉGKORONG ERSTE LIGA: CSÍKSZEREDÁBAN NYERT A FERENCVÁROS

A címvédő és friss Magyar Kupa-győztes Ferencváros 5–2-re nyert az alapszakaszelső Csíkszeredai Sportklub vendégeként a jégkorong Erste Liga középszakaszában.

Eredmények:

Felsőház: • Csíkszeredai Sportklub–Ferencvárosi Torna Club-Telekom 2–5 (1–2, 1–1, 0–2) • Debreceni EAC–Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 (1–0, 0–1, 2–1). A tabellán: 1. FTC-Telekom 8 pont/2 mérkőzés, 2. Brassói Korona MSC 6/2 (7–6), 3. Csíkszereda 6/2 (3–8), 4. DEAC 4/2, 5. Acélbikák 3/2.

Alsóház: • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Budapesti Schiller-Vasas HC 2–1 (0–0, 1–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után • Újpesti TE–Gyergyói HK 3–4 (2–2, 0–0, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel. Az állás: 1. Gyergyó 9 pont/2 mérkőzés, 2. Titánok 7/2 (6–3), 3. Újpest 7/1 (3–4), 4. Hokiklub Budapest 4/2, 5. Schiller-Vasas 1/3.

A romániai bajnokságban a Galaci MSC két ízben is ugyanolyan eredménnyel legyőzte a Brassói Korona MSC-t

Eredmények: • Galaci MSC–Brassói Korona MSC 4–2 (1–1, 2–0, 1–1) és 4–2 (3–0, 0–2, 1–0). A táblázaton: 1. Csíkszereda 60 pont/25 mérkőzés, 2. Galac 55/20, 3. Gyergyó 40/22, 4. Korona 31/16, 5. Bukaresti Steaua 30/20, 6. Sapientia U23 21/27, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/26.

CFR 1907: ÚJDONSÁGOK AZ ELSŐ ÉS A MÁSODCSAPATBAN

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata a honlapján (www.cfr1907.ro) bejelentette, hogy az idény végéig kölcsönbe adta Mihai Butean hátvédet a Medgyesi Gázmetán együttesének. A 28 éves játékos érkezését a Gázmetán is bejelentette, hozzátéve, hogy a szezon lejártával 150 ezer eurós kivásárlási ár kifizetésével leszerződtetheti a védőt.

A III. ligában szereplő vasutasok másodcsapatától menesztették a vezetőedzőt, Dan Dobait. A továbbiakban a CFR II-t az élcsapat vezetőedzőjének, Dan Petrescunak korábbi segédje, az 52 éves, kisinyovi születésű Emil Caras vezeti. A csapat a bajnokság első szakaszát a 13., kieső helyen zárta.

U FC: ÖT GÓL SZÁSZRÉGEN ELLEN

A ciprusi edzőtáborba utazó Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata edzőmérkőzést játszott a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportpark műfüves pályáján a III. ligás Szászrégeni Lendülettel, és 5–0 arányban nyert. Mindegyik találat az első félidőben esett. Az első negyedóra végén már 2–0-ra vezettek az egyetemisták Dorin Ioan Goga (12. perc) és Cristian Gavra (13. perc) találatával, majd Sebastian Árpád Mailat a 27. percben növelte az előnyt (3–0). Robert Neciu kapufája után Cătălin Ştefănescu volt eredményes a 35. percben (4–0), majd a végeredményt Goga állította be hat perccel a szünet előtt. Az U FC kerete hétfőn elrepült Afrodité szigetére, ahol február 7-ig tart a felkészülés.

Adrian Falub csapata, I. félidő: Gorcea – Inácio, Telcean, Mureşan, Neciu – Dican, Barbu – Ştefănescu, Goga, Mailat – Gavra. II. félidő: Dur-Bozoancă – Takacs, Paşcalău, Crăciun, Taub – Penescu, Văsălie – Pop, Mihalcea, Pîrvulescu – Coman; játszott még: Bârzan.

NŐI KÉZILABDA: KÉTGÓLOS KOLOZSVÁRI VERESÉG

Az Alin Bondar edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub kétgólos vereséget szenvedett a Horia Demian Sportcsarnokban vasárnap a Buzăui Gloria MSC-tól, 27–29 (13–13) volt a végeredmény.

A női MOL Virágok Ligája 14., a visszavágók első fordulójának többi eredménye: • Brăilai Dunărea KK–Râmnicu Vâlcea-i MSC 25–31 • Bukaresti MSC–Zilahi KK 27–24 – mindkét mérkőzést múlt vasárnap játszották • Szlatinai MSC–Szloboziai MKK 31–26; a Nagydisznódi Magura–Nagybányai Minaur és a Krajovai MSC–Beszterce-Naszódi Glória találkozót csütörtökön játsszák; a Bukaresti Rapid szabadnapos volt. Az állás: 1. Buk. MSC 34 pont/14 mérkőzés (389–320), 2. Râmnicu Vâlcea 34/13 (348–283), 3. Buzău 28/13, …, 13. KOLOZSVÁR 3/14.

FÉRFI KÉZILABDA-EB: SPANYOL CÍMVÉDÉS

Stockholmban a spanyolok hatodszorra játszottak döntőt férfi kézilabda-Európa-bajnokságon, és két évvel ezelőtti sikerüket követően másodszor nyertek. A címvédés eddig csak a svédeknek sikerült, akik 1998-ban, 2000-ben és 2002-ben is aranyérmesek lettek. A horvátok a harmadik fináléjukat is elveszítették. A torna gólkirálya a norvég Sander Sagosen lett 65 találattal, így megdöntötte az egy Európa-bajnokságon szerzett gólok csúcsát, amit az északmacedón Kiril Lazarov tartott, aki 2012-ben 61-szer talált be.

Eredmények:

Az 5. helyért: • Németország–Portugália 29–27 (14–13).

Elődöntő: • Horvátország–Norvégia 29–28 (12–10, 23–23) • Spanyolország–Szlovénia 34–32 (20–15). A 3. helyért: Norvégia–Szlovénia 28–20 (12–9). Döntő: Spanyolország–Horvátország 22–20 (12–11).

Végeredmény: 1. Spanyolország, 2. Horvátország, 3. Norvégia, 4. Szlovénia, 5. Németország, 6. Portugália, 7. Svédország, 8. Ausztria, 9. MAGYARORSZÁG, 10. Fehéroroszország, 11. Izland, 12. Csehország, 13. Dánia, 14. Franciaország, 15. Észak-Macedónia, 16. Svájc, 17. Hollandia, 18. Montenegró, 19. Ukrajna, 20. Szerbia, 21. Lengyelország, 22. Oroszország, 23. Bosznia-Hercegovina, 24. Lettország.